Celníci z Vysočiny si počíhali na účastníky technopárty. Zajistili drogy

Minulý víkend se na Vysočině sešly skoro dva tisíce příznivců techno hudby. Mezi návštěvníky převažovali hlavně cizinci. Na celou akci u obce Meziříčko na Třebíčsku dohlíželi policisté. Během konání technopárty zjistili hned na čtyřicet přestupků.
Celníci na technoparty zabavili účastníkům velké množství drog
Celníci na technoparty zabavili účastníkům velké množství drog

reklama

Celníci si hlavně posvítili na odjíždějící „technaře“ na hlavní výpadovce na Znojmo. A při kontrolách aut se nestačili divit. Zkontrolovali celkem šest osobních vozidel a našli v nich desítky gramů drog.

První auto zastavili u obce Horky. S kontrolou celníkům pomáhal i speciálně vycvičený pes. V autě jelo pět lidí. Třiatřicetiletý spolujezdec měl u sebe několik podezřelých sáčků. V nich muži zákona objevili devatenáct gramů marihuany a skoro čtyřicet gramů pervitinu. Za tento trestný čin, tedy spáchání přečinu přechovávání omamných a psychotropních látek, muži hrozí až dva roky za mřížemi.

Celníci zadrželi drogy
Celníci zadrželi drogy


Přestupků se ale dopustili i další dva hříšníci v tomto autě. I u nich celníci našli přes dvanáct gramů marihuany a dalších několik dávek pervitinu. Při kontrole dalších pěti aut celníci zajistili pak celkem šedesát gramů marihuany, dvanáct gramů metamfetaminu a stejné množství amfetaminu, několik tablet extáze a LSD. 

Silniční kontrola odhalila i několik řidičů, kteří se rozhodli usednout za volant, přestože byli opilí nebo zfetovaní.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!