Celníci zadrželi řidiče, který byl pod vlivem drog

Celníci zadrželi řidiče, který byl za volantem pod vlivem drog. Chytili ho při kontrolách zaměřených na nelegální zboží. Podle policie se navíc snažil ujíždět. Fakt, že byl muž zfetovaný, ale nebylo to jediné, na co celníci přišli.
1. 6. 2018 KRIMI: CELNÍCI ZADRŽELI ŘIDIČE, KTERÝ BYL POD VLIVEM DROG
1. 6. 2018 KRIMI: CELNÍCI ZADRŽELI ŘIDIČE, KTERÝ BYL POD VLIVEM DROG

reklama

Kolem jedné hodiny ráno zastavili celníci v pražských Kunraticích podezřelé vozidlo. Celníci by zřejmě řidiče vůbec nekontrolovali, jenže když spatřil celní hlídku, tak sešlápl plyn a začal ujíždět. Nakonec ho dostihli a přišlo na řadu prověřování. Celníci s přivolanými policisty pak zjistili několik prohřešků. Například fakt, že muž měl u sebe řidičský průkaz, který ale nebyl jeho.

Pětadvacetiletý muž totiž žádný řidičský průkaz nemá. Auto, které řídil, navíc nepatřilo jemu, ale půjčovně, ve které už mělo být dávno vrácené.

„Kontrolními odběry se zjistilo, že byl pod vlivem drog,“ řekla mluvčí Celního úřadu ČR Ivana Kurková.

ilustrační foto

Nehoda na Nymbursku: Řidič pod vlivem drog srazil cyklistu

Orientační test na drogy byl pozitivní, ukázal přítomnost pervitinu a to stále nebylo všechno. Podle policie má pětadvacetiletý muž za sebou už trestní minulost, na svědomí měl mít těžké ublížení na zdraví.

„Kolegové dále z důvodu zajištění bezpečnosti přiložili osobě pouta a celý případ byl předán Policii ČR k dalšímu šetření,“ uzavřela Kurková.

Za to, co muž udělal, může jít až na 2 roky do vězení.

reklama

reklama