Čemu se lidé v autě oddávají kromě řízení? Vede poslech hudby, zpěv i líbání

Průměrně více než čtyři roky života strávíme uvnitř auta. Během této doby toho stihneme opravdu hodně. Oblékáme se, líčíme či holíme, hádáme i usmiřujeme. Z průzkumu nezávislé marketingové společnosti Common Sense Advisory pak vyplývá, že čtyřikrát za život se v kabině automobilu občan EU plně oddává fyzické lásce. 
Čemu se kromě řízení věnujeme v autě nejvíce?
Čemu se kromě řízení věnujeme v autě nejvíce?
pixabay.com/jarmoluk

reklama

Nezávislá marketingová společnost Common Sense Advisory provedla pro jednu z předních automobilek průzkum zaměřený na to, jakou část svého života stráví průměrný občan Evropské unie v automobilu i jakým aktivitám a kolikrát za život se během jízdy oddává. Odpovídalo více než 3 500 respondentů ze sedmi států EU. Češi sice chyběli, ale i tak pro nás mohou být mnohá zjištění zajímavá či překvapivá.

Obyvatelé EU za celý svůj život stráví v průměru zhruba čtyři roky a jeden měsíc v automobilu, z toho dva roky a devět měsíců za volantem a rok a čtyři měsíce jako pasažéři. „Celkově pobudou v kabině svého vozidla s rodinnými příslušníky či přáteli zhruba dva roky jeden měsíc. A nemálo jezdíme i v noci, neboť pod rouškou tmy procestujeme celkově více než šest měsíců. To platí v průměru,“ uvedl pro Primazprávy.cz expert Týmu silniční bezpečnosti Roman Budský.

V USA mají v dopravních pravidlech hned několik kuriozit

Americké kuriozity v dopravě: V plavkách za volant pouze se zbraní a gorila jen na předním sedadle

Sex v autě? Italové se mu oddávají nejvíce

Každodenní jezdci stráví ve svém vozidle více než pět let a čtyři měsíce a za tmy se na silnicích pohybují více než devět měsíců. V kabině vozu pak kromě řízení věnují svou pozornost nejčastěji poslechu hlasité hudby a zpívání. Další velmi častou aktivitou za volantem je malování, česání či holení. Dokonce se celkem 170krát hystericky zasmějeme a pouze 59krát rozpláčeme.  

Za volantem řidič až 2 432krát někoho políbí. A polibkem to nemusí vůbec končit. „Průměrně čtyřikrát za život se občan EU plně oddává fyzické lásce. To platí pro Brity či Francouze. Italové jsou v tomto směru nejvášnivější, uvedenou aktivitu v kabině svého vozu průměrně za život provozují osmkrát,“ uzavřel Budský. 

reklama

reklama