Ceny základních surovin letí vzhůru. Vánoční cukroví se letos prodraží

Připravte si peněženky. Letos bude pečení cukroví ještě o něco dražší než loni. Vzhůru totiž letí ceny základních potravin. Například cukr zdraží o čtyři koruny...
Základní suroviny na pečení cukroví zdraží...
Základní suroviny na pečení cukroví zdraží...
thinkstock.com

reklama

Sledujte aktuální dění i online: Na Primě PLAY - Zprávy

 

Vanilkové rohlíčky, linecké cukroví, vosí hnízda, ale i další vánoční dobroty - to vše bude letos skutečně o něco dražší než loni. S informacemi přišli úředníci českého statistického úřadu. Zdražují v podstatě všechny základní suroviny do cukroví a dortů. Cukr, vajíčka, ale i máslo. A tak nám o svátcích nezbude nic jiného, než toho napéct méně anebo se prostě plácnout přes kapsu. I tak například v cukrárnách zatím nemají nouzi o objednávky na cukroví, ale přiznávají, že budou muset zdražovat, a to nejen cukroví, ale většinu dortů a dalších laskomin. "Určitě se to odrazí na našich cenách. Nebude to ale nijak výrazný skok pro naše zákazníky," řekla například majitelka malé rodinné curkárny ve středních Čechách Petra Říhová Grubnerová.

Šetřete při nakupování. S kreditkou to jde. Získáte slevy u obchodníků a další bonusy: Přehled kreditních karet online

Nejvíc zdražil sýr

Horší je to podle našich informací také s moukou - špatná úroda zvedla cenu obilí  a tedy i mouky. Nejvíc ale zdražení pocítí milovníci sýrů - eidam totiž zdražil oproti loňsku skoro o 30 korun. Hlouběji do peněženky budeme muset sáhnout také u řezníka, vajíčko je dražší asi o 20 haléřů, cukr zdražil o víc než 4 koruny. Co ale zlevnilo, je mléko - a to skoro o 30 haléřů a také kuřata.

Vývoj cen potravin Foto:

Zdraží i restaurace...

Se zdražením podle mnohých provozovatelů musíme ale počítat také v případě restaurací.

 

Jakubem Veinlich, reportér Zpráv FTV Prima

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

reklama