Češi rekordně utrácejí za dovolené. Nejvíc je i letos láká Chorvatsko, Itálie a Řecko

Letošní sezóna dovolených bude rekordní. Odhadují to cestovní kanceláře. V prodeji zájezdů čekají minimálně 10% nárůst a to včetně exotických dovolených. Je to především díky dobrému stavu ekonomiky.
26. 4. 2018 ZPRÁVY: ČEŠI REKORDNĚ UTRÁCEJÍ ZA DOVOLENÉ
26. 4. 2018 ZPRÁVY: ČEŠI REKORDNĚ UTRÁCEJÍ ZA DOVOLENÉ

reklama

Češi jen během prvních tří měsíců letošního roku utratili za letenky 4,5 miliardy korun. Létá se stále častěji a také stále dál. Z Prahy je možno bez přestupů vyrazit už do 158 destinací. „Zažíváme historicky nejlepší rok, co se týče odletů Čechů do zahraničí,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima ředitel serveru Letuška.cz Josef Trejbal.

„Registrujeme zvýšenou poptávku po zájezdech na letní sezónu. Je to zhruba dvojnásobek oproti loňské sezóně,““ upřesnil mluvčí cestovní kanceláře Blue Style Václav Nekvapil. „Obecně ten nárůst 15 % a my máme ten nárůst 21 %, takže u nás jako nárůst first minuty je opravdu, opravdu markantní oproti loňskému roku,“ doplnila ředitelka cestovní kanceláře Canaria Travel Lenka Viková. Takže lidem, kteří vybírají svou dovolenou až opravdu na poslední chvíli se mlže stát, že už nemůžou mít moc z čeho vybrat.

Závisláci na selfie: Za den udělají stovky fotek

Závisláci na selfie: Za den udělají stovky fotek, touha po dokonalosti je může dohnat k sebevraždě

Skokanem mezi dovolenkovými destinacemi je Turecko

Češi pak vůbec nejčastěji vyrážejí na dovolenou v první polovině července a to nejčastěji do Itálie nebo Chorvatsko. Třetím nejoblíbenější dovolenkovou destinací je pak Řecko. „Skokanem roku nebo destinací, která roste vůbec nejrychleji, tak to je Turecko. Tam skutečně ten nárůst je ve stovkách procent oproti loňskému roku. Turecku hraje do karet jednoznačně vynikající poměr cena, výkon,“ popsal mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk.

„Z exotických zemí je nejžádanější Thajsko, které je dlouhodobě číslem 1 v té vzdálené exotice. Velmi silně roste zájem o Spojené arabské emiráty včetně Dubaje,“ uzavřel místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

VIDEO:  Krásy Bali? Britský potápěč zvěčnil moře plné plastů

VIDEO: Krásy Bali? Britský potápěč zvěčnil moře plné plastů

Stále více lidí si zájezd organizují bez cestovní kanceláře

Za pěknou dovolenou ale nemusíte létat tisíce kilometrů daleko. I v České republice je mnoho krásných míst, kam míří miliony turistů, jako je Český Krumlov, jižní Morava nebo Praha, kde táhnou především památky. Jedna z nejnavštěvovanějších je pražská lanovka na Petřín, pokud je tedy zrovna v provozu. Ročně prožije dovolenou v České republice asi 10 milionů Čechů. Což je téměř stejně jako zahraničních turistů.

Cestovní kanceláře si ale často stěžují na nedostatečné ubytování. Existuje ale i jiný způsob cestování. Stále více lidí dává přednost před ležením na pláži, poznávacím zájezdům nebo si organizují zájezdy sami bez cestovních kanceláří. Je to svobodnější a může to být i levnější.

reklama

reklama