Česká pošta zdražila řadu služeb. Za co si připlatíme?

Až půjdeme poslat dopis nebo balíček, budeme muset sáhnout hlouběji do kapsy. Ano, Česká pošta už podruhé za poslední dva roky zdražuje. Za co konkrétně na poště zaplatíme víc?
1. 2. 2018 ZPRÁVY: ČESKÁ POŠTA ZDRAŽILA ŘADU SLUŽEB
1. 2. 2018 ZPRÁVY: ČESKÁ POŠTA ZDRAŽILA ŘADU SLUŽEB

reklama

Česká pošta zvedla ceny u těch nejvyužívanějších služeb. Ode dneška si připlatíme za obyčejná psaní, za doporučené dopisy i za některé balíky. Jak můžete vidět v tabulce vedle mě, například za obyčejné psaní dáme oproti původnímu 16 korun 19 korun, doporučení dopis zdražil o 6 korun, tedy oproti původním 38 korunám za něj dáme 44 korun. Připlatíme si i za balíky s vyšší hmotností. Například za dvacetikilogramový balík do ruky dáme 247 korun oproti původním 208 korunám.

„Pokud chceme, aby naši zaměstnanci kvalitně pracovali, tak je samozřejmě adekvátně musíme ohodnotit. Chceme zlepšovat prostředí pro naše klienty na pobočkách, to znamená, že i ty rekonstrukce si vyžadují nějaké finanční prostředky. A pokud chceme rozvíjet a zkvalitňovat naše služby, tak to také bude stát nějaké peníze,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

ilustrační foto

Období chřipek je tady: Počet nemocných stále stoupá

Pan Ivo čekal celý den na doručení balíčku

Podle České pošty není toto zdražování nějak dramatické, a tak se ztráty svých zákazníků neobává. Řadě lidí ale takové navyšování cen vzhledem ke kvalitě poskytovaných služeb adekvátní nepřijde. Například pan Ivo čekal celý den doma na doručení balíčku.

„Balíček nikde samozřejmě, a přijdu a ve schránce mám informaci o tom, že jsem nebyl doma zastižen. Tak to mi docela vadí. Protože navíc pokud jedete hned na tu poštu, tak oni vám to nedají, protože to zase sváží na dispečink, takže balíček máte prakticky až druhý den,“ vysvětlil Ivo Thurner.

„Na každé poště si přijdete vyzvednout zásilku a čekáte tam hodinu, protože u deseti okének sedí jeden člověk,“ popsal zase pan Dalibor. Česká pošta ale nezvýšila ceny u všech poskytovaných služeb. Stejná cena zůstává nadále například u zásilek do dvou kilogramů. Za obyčejný balík tak dáme stále 74 korun, za balík na poštu 108 korun a za balík do ruky 128 korun.

reklama

reklama