Česko zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové. Hrozí i lokální záplavy

Většinu České republiky by měly silné bouřky zasáhnout už dnes. Výjimkou je severozápad a jihozápad Čech, kde se ale bouřky očekávají ve čtvrtek a pátek. V některých oblastech hrozí i přívalové deště, krupobití a silný vítr, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Výstraha ČHMÚ před silnými bouřemi platí dnes od 10:00 do 23:00 pro všechny kraje s výjimkou Ústeckého, Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského. Bouřky, které se budou podle meteorologů vyskytovat především odpoledne a večer, mají na některých místech doprovázet přívalové srážky s úhrny kolem 30 milimetrů, krupobití a nárazy větru.

Stejnou výstrahu pak meteorologové vydali i na čtvrtek pro Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj. „Během čtvrtka se v poledních hodinách začnou v jihozápadní polovině území místy tvořit bouřky, které mohou být silné (přívalové srážky s úhrny kolem 30 mm, kroupy a nárazy větru) a na jihu a jihozápadě Čech i velmi silné, doprovázené přívalovými srážkami kolem 50 mm, kroupami a nárazy větru,“ uvádí na svých webových stránkách ČHMÚ. Na jihozápadě našeho území se pak mohou vyskytnout silné bouře i během pátečního dne. V noci na sobotu by už měly bouřky slábnout a pomalu mizet. 

Meteorologové varují, že přívalové deště mohou v některých oblastech rozvodnit malé toky, což může způsobit zatopení níže položených míst, jako jsou například sklepy. Lidé by si měli také dávat pozor na nebezpečí zásahu bleskem a předměty, které může uvolnit silný vítr.

reklama

reklama