Česko zpřísnilo bezpečnostní opatření kvůli svátkům

V Česku se zpřísňují bezpečnostní opatření. Oznámil to ministr vnitra v demisi a policejní prezident. Důvodem jsou blížící se velikonoční svátky, kdy budou ulice a náměstí plné lidí. V platnosti také zůstává první, tedy nejnižší stupeň ohrožení terorismem. Zajímalo nás, kde a na co se policisté zaměří.
23. 3. 2018 ZPRÁVY: ČESKO ZPŘÍSNILO BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ KVŮLI SVÁTKŮM
23. 3. 2018 ZPRÁVY: ČESKO ZPŘÍSNILO BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ KVŮLI SVÁTKŮM

reklama

Zvýšená bezpečnostní opatření platí už od včerejška. V ulicích se objevují stovky policistů, které mají posílit standardní nasazení strážců zákona. „Budou probíhat trhy, bude samozřejmě daleko větší koncentrace osob. A to samozřejmě může přinášet rizika. Policie nemá žádné informace o zvýšeném riziku, ale pouze k tomu přistupuje preventivně, abychom mohli de facto adekvátně přistoupit k ochraně obyvatel,“ vysvětlil ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (nestr. za ANO).

„Policisté budou vybaveni balistickými prostředky, ale samozřejmě i dlouhými zbraněmi. Ne ve všech případech. Na základě vyhodnocení jednotlivých měst a obcí se budou přijímat i některé technické opatření. Tyto zajišťují pak příslušná města, jsou to třeba bariéry,“ doplnil policejní prezident Tomáš Tuhý.

Pod drobnohledem policistů budou i řidiči

Bariéry mají posloužit například tomu, aby někdo nemohl najet do davu lidí a zranit je. Tak, jak to bohužel známe z jiných evropských měst. Nicméně policisté se zaměří i na kontrolu svátečních řidičů a motorkářů, kteří vyrážejí s příchodem jara na silnice. Chybět nebudou „oblíbené“ kontroly pro pijany a zdrogované řidiče.

„Loňský rok nám ukázal, že ta čísla stále nejsou úplně příznivá. Při loňských velikonočních opatřeních bylo zkontrolováno více jak 52 tisíc řidičů a bylo zjištěno více jak 230 podnapilých řidičů nebo řidičů pod vlivem drog. Samozřejmě to mělo i některé negativní důsledky. Bylo 69 dopravních nehod, u kterých bohužel zemřelo šest osob,“ uzavřel Tuhý.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!