Češku, která pomáhala obětem domácího násilí, v Norsku ubodal expřítel

Brutálním způsobem zemřela mladá Češka v norském Oslu. Osmadvacetiletou Veroniku v kavárně ubodal bývalý partner a otec její malé dcery. Mladá žena přitom podle blízkých sama obětavě pomáhala týraným ženám.
11. 7. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: ČEŠKU V NORSKU UBODAL EXPŘÍTEL, POMÁHALA OBĚTEM DOMÁCÍHO NÁSILÍ
11. 7. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: ČEŠKU V NORSKU UBODAL EXPŘÍTEL, POMÁHALA OBĚTEM DOMÁCÍHO NÁSILÍ

reklama

Krásná Veronika před šesti lety odešla za prací do Norska. V kavárně se seznámila s o třiadvacet let starším Čechem, kterému přezdívala Frankie. Jenže muž jí po čase začal týrat a psychicky jí ubližovat. Dívka ale časem našla sílu od násilníka odejít a on kvůli týrání jiné ženy skončil ve vězení. Jenže před pár měsíci se Veronika dozvěděla děsivou zprávu, o kterou se podělila na svém blogu. Její pronásledovatel se dostal na svobodu.

„Neuvěřitelně se ve mně svíralo, že se tady bojím, že třeba už nebudu moct nikdy přijet, protože tady někde lítá maniak, který mě chce vlastně zabít,“ popisovala svůj strach Veronika.

To se bohužel před několika málo dny stalo. Frankie na maminku jejich čtyřleté holčičky zaútočil nožem v kavárně a ona svým zraněním podlehla. „Útočník byl taktéž český občan, který byl norskou policií zadržen. V tuto chvíli ho police vyšetřuje a je obviněn z vraždy,“ potvrdila mluvčí ministra zahraničí Irena Valentová.

ilustrační foto

Norskou studentku chytli za volantem opilou. Vyfasovala astronomickou pokutu

„Pro naši rodinu je to ta největší tragédie, co nás mohla potkat. Verča byla anděl, který bojoval za práva týraných žen, protože sama to zažila na vlastní kůži a bohužel na to doplatila,“ řekla teta Veroniky.

Malou útěchou pro rodinu je, že čtyřletá dcera Veroniky je v pořádku. Zůstává v Čechách u prarodičů. Jako na vynikající terapeutku, která je zachránila z devastujících vztahů, na Veroniku vzpomínají desítky žen. Své zkušenosti s tyranem totiž nevnímala jako zdroj smutku, ale jako energii na pomoc druhým.

„Jsem vděčná za to, že jsi mi vstoupila do života a i ostatním ukazuješ určitý směr cesty,“ říká paní Ivana, které Veronika také pomohla v těžké životní situaci.

Nejhorší na celém případu je, že vrah se měl brzy vracet za mříže a tragédie se možná vůbec stát nemusela. Soud mu totiž mezitím vyměřil tří a půl letý trest právě za týrání Veroniky. Rodina tak bude chtít přezkoumat, jak se mohlo vůbec stát, že se nelítostný agresor jen tak potuloval na svobodě.

reklama

reklama