Český řidič kamionu dostal v Německu za nebezpečný předjížděcí manévr dva roky vězení

Český řidič kamionu byl německým soudem v Pasově odsouzen na dva roky a tři měsíce vězení za nebezpečný předjížděcí manévr, který naštěstí neskončil neštěstím. Rozsudek však zatím není pravomocný, informovala německá média.
Nebezpečný předjížděcí manévr českého řidiče
Nebezpečný předjížděcí manévr českého řidiče
Reprofoto: archiv FTP Prima

reklama

Třiapadesátiletý český řidič rovněž dostal zákaz řízení na čtyři roky, který se však týká pouze Německa, nikoliv domovské České republiky. Čech byl u soudu usvědčen z úmyslného ohrožení silničního provozu, kdy na silnici B12 poblíž města Freyung nebezpečně předjížděl přes avizované zúžení pruhů a jen tak tak se mu dokázal vyhnout protijedoucí autobus a další automobily.

Ridic_kamionu_v_Nemecku

VIDEO: Řidič kamionu ohrozil na životě ostatní řidiče riskantním předjížděním

Manévr zachycen na kameru

Nebezpečný manévr zachytil na kameru jiný český řidič, který byl těsně před inkriminovaným momentem řidičem kamionu rovněž předjet, a později dal video na Facebook. Řidiči, kteří byli nedobrovolnými aktéry tohoto nebezpečného okamžiku popisovali, že šlo doslova o centimetry.

Německé státní zastupitelství požadovalo po soudu pro obviněného nejméně tři roky vězení a pět let odnětí řidičské licence. Naopak obhájce 53letého řidiče požadoval pouze podmíněný trest.

reklama

reklama