Cesta smrti: Tragická nehoda autobusu se stala na silnici, kde už vyhasly desítky životů

Dnešní tragická nehoda autobusu a nákladního auta na Slovensku, která si vyžádala nejméně 12 lidských životů, se stala v nechvalně známém úseku mezi Nitrou a Zlatými Moravcemi označovaném jako „cesta smrti“. Na silnici 1/65 umírali v minulosti motoristé i chodci. Po otevření rychlostní silnice se situace zlepšila. Dnešek dal ale opět vzpomenout na staré špatné časy.
13. 11. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: TRAGICKÁ NEHODA SLOVENSKÉHO AUTOBUSU SE ŠKOLÁKY: 12 MRTVÝCH
13. 11. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: TRAGICKÁ NEHODA SLOVENSKÉHO AUTOBUSU SE ŠKOLÁKY: 12 MRTVÝCH

reklama

K tragédii došlo na zlatomoravecké silnici poblíž obce Nitrianske Hrnčiarovce. Řidič nákladního auta naloženého kamením a štěrkem ztratil kontrolu nad vozidlem a přejel do protisměru, kde z boku narazil do autobusu. Zemřelo minimálně 12 lidí, další bojují o život v nemocnicích. 

Osudná silnice 1/65 je nejen místním dobře známá. Tragické nehody tu nebyly v minulosti žádnou raritou. Statistika například říká, že v letech 2003-2008 se na této silnici „stalo 1 445 dopravných nehod, při kterých zemřelo 45 lidí a 80 lidí se těžce zranilo“.

Server čas.sk zase píše, že inkriminovaný úsek silnice 1/65 je „doslova posetý kříži, které připomínají oběti dopravních nehod. Místní obyvatelé na zesnulé pravidelně vzpomínají při  pietních akcích. V minulosti například silnicí projela smuteční kolona aut označených černými stuhami.

Tragická nehoda autobusu s kamionem na Slovensku 2

Tragická nehoda autobusu s kamionem si na Slovensku vyžádala 12 životů, z toho 4 děti

„Vždy to byla nebezpečná cesta, museli jsme si dávat pozor, speciálně v pondělí a pátek. Byla to cesta první třídy a když někdo nedodržoval předpisy nebo značení, to vždy záviselo na řidičovi, jak zareaguje. Já jsem byla zodpovědný řidič, měla jsem za sebou v autobuse lidi. Přes Malantu jsem jezdila dlouhé roky, když dálnice ještě nebyla postavená. Celá se chvěju, když jsem slyšela v rádiu o té tragédii,“ popsala bývalá řidička dálkových autobusů M. Kónyová nebezpečnou silnici pro server Teraz.sk.

Neúnosnou situaci částečně vyřešilo otevření rychlostní silnice R1 v roce 2012. Dnešní mimořádně tragická nehoda ale opět tvrdě připomněla skutečnost, proč se silnici 1/65 říká „cesta smrti“.

Místo tragické nehody:

reklama

reklama