Chcete mít klid a soukromí? Odstěhujte se do domu odříznutého od zbytku světa!

Má to být ten nejizolovanější dům ve Velké Británii. Řeč je o naprosto „soběstačném“ domě využívajícím solární panely a polytunnely, které slouží k pěstování vlastních surovin. K netypickému bydlení se navíc nedostanete jinak, než lodí či trajektem. Na prodej je za v přepočtu 11 milionů korun.
Izolovaný dům v skotské vysočině
Izolovaný dům v skotské vysočině
Facebook/ Onthemarket.com

reklama

Domek jako dělaný pro spisovatele, kteří potřebují klid, pro slavné celebrity v důchodu, nebo čistě pro rodinu, které nevadí život v izolaci. Útočiště pro introverty se nachází ve skotské vysočině s výhledem na zátoku Doune. Jedině tudy- po vodě- se můžete k domu, který je na prodej za 11 milionů korun, dostat.

 

 

Dům v rustikálním stylu byl postaven v roce 1997. Má čtyři ložnice a další pokojíček v podkroví. Pyšní se krásnou kuchyní i prosluněným obývacím pokojem. Nechybí ani dvě koupelny a prostor pro kancelář. I přesto, že se má jednat o ten nejizolovanější dům v Británii, zase tak žhavé to nebude. Dům totiž není v okolí jediný- v zátoce Doune se nachází ještě další tři domy. Ty však nejsou tak soběstačné, jako dům číslo 2.

 

 

Díky solárním panelům a polytunnelům, ve kterých můžete pěstovat různé suroviny od fíků až po chřest, se stáváte prakticky nezávislým. Ovšem v dnešním světě by to nešlo bez připojení, proto i v této odlehlé krajině je možnost připojení k internetu. Nemovitost se může pochlubit také přímým přístupem k pláži, ale i chovem slepic.

Vhodným poskládáním vznikla i nádherná terasa

Žena si ze čtyř přepravních kontejnerů postavila dům snů. Pojďte si ho s námi projít!

Majitelé čtyř domů jsou členy sdružení Doune, které se stará například o vodní zásobování. „Je to opravdu idylické místo v úžasném prostředí. Kombinace nádherné krajiny a faktu, že se sem nedostanete jinak, než lodí, dělá z tohoto místa něco unikátního,“ říká jeden z majitelů čtyř izolovaných domů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!