Chci deset milionů nebo celý barák vyletí do vzduchu, vyhrožoval anonym z Anděla. Policie ho už dopadla

Dva dny za sebou vyhrožoval anonym tím, že v pražském OC Nový Smíchov nechal v igelitové tašce pětikilovou trhavinu. Podle nahrávky výhružného telefonátu požadoval deset milionů korun nebo „barák vyletí do vzduchu“. Pětadvacetiletého mladíka už policie dopadla.
Chci deset milionů nebo celý barák vyletí do vzduchu, vyhrožoval anonym z Anděla. Policie ho už dopadla
Chci deset milionů nebo celý barák vyletí do vzduchu, vyhrožoval anonym z Anděla. Policie ho už dopadla
archiv FTV Prima

reklama

„Uložil jsem bombu v obchodním centru Anděl. Požaduju deset milionů korun v hotovosti a to v pětistovkách v eurech,“ uvedl v pondělí anonym s tím, že v budově nechal pětikilovou trhavinu v igelitové tašce a pokud mu nebude do šesté hodiny večer vyplacena hotovost, tak „celý barák vyletí do vzduchu“.  

„Žádám vás, abyste těch deset milionů vložil do albertové tašky a dal to do popelnice za obchodním centrem,“ doplnil anonym v telefonátu. Tento telefonát odstartoval evakuaci celého objektu a jeho několikahodinové uzavření. Navíc musela být omezena městská hromadná doprava a uzavřeno nejbližší okolí budovy.

Do Austrálie připlulo ilegálně na rybářské lodi asi 40 lidí, 11 z nich již Australané našli

Do Austrálie připlulo ilegálně na rybářské lodi asi 40 lidí. V pralese plném krokodýlů našla policie už 11 z nich

Motivem byl prý splín pachatele

„To vše samozřejmě zkomplikovalo život velkému množství lidí a způsobilo velké finanční ztráty. Provedená prohlídka budovy byla negativní a žádná bomba se v ní nenašla,“ upřesnil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policie dopadla anonyma z Anděla. Je jím pětadvacetiletý mladík
Autor: Policie ČR Policie dopadla anonyma z Anděla. Je jím pětadvacetiletý mladík

K zadržení muže jim pak stačilo zhruba čtyřiadvacet hodin. Vše má na svědomí teprve pětadvacetiletý mladík, který byl zadržen na Smíchově. „Muž se pak u výslechu k výhružkám přiznal a jako motiv uvedl to, že měl splín a nic lepšího ho nenapadlo. Na závěr výslechu muž svého jednání litoval a omlouval se za to, co udělal,“ popsal Daněk.

Za vydírání mladíkovi momentálně hrozí až dvanáct let za mřížemi. Navíc momentálně probíhá i vyčíslení škody, které bude v řádu několika milionů korun.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!