Chemikálie otrávily zvířata na Vyškovsku!

Vyškovští myslivci a vyškovský odbor životního prostředí varují zejména pejskaře před chemickými prostředky, které se objevily na pozemcích nedaleko rybníků Kačenec I a Kačenec II směrem k dálnici D1 v pátek 30. srpna.
Myslivci žádají, aby lidé v lokalitě dbali zvýšené pozornosti
Myslivci žádají, aby lidé v lokalitě dbali zvýšené pozornosti
Město Vyškov

reklama

O den později našli členové Mysliveckého spolku Haná Vyškov na několikahektarovém pozemku sedm uhynulých zajíců, dvě volavky, hrdličky a velké množství hlodavců.

Na Vyškovsku zabíjí chemikálie zvířata u dálnice D1
Autor: Město Vyškov Na Vyškovsku zabíjí chemikálie zvířata u dálnice D1

Celou věc si převzala Policie České republiky, která na místě vše zdokumentovala a šetří, kdo přípravky na pozemky aplikoval. Myslivci odvezli uhynulou zvěř do Státního veterinárního ústavu Olomouc.

Na Vyškovsku zabíjí chemikálie zvířata
Autor: Město Vyškov Na Vyškovsku zabíjí chemikálie zvířata

Výsledky toxikologického vyšetření budou znát v nejbližších dnech. Je proto nutné zamezit ohrožení dalších živočichů a vyvarovat se nepříjemným situacím. V těsné blízkosti pozemku se totiž nachází frekventovaná cyklostezka, místo hojně využívají k procházkám rodiny s dětmi a pejskaři.

Chemikálie otrávily zvířata
Autor: Město Vyškov Chemikálie otrávily zvířata

Ačkoliv myslivci mnohé odstranili, v okolí se stále nacházejí uhynulí hlodavci a zbytky aplikovaného prostředku. Myslivci a vyškovský odbor životního prostředí tedy žádají, aby lidé v lokalitě dbali zvýšené pozornosti.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!