Chlapeček s rozštěpem páteře pomohl vybrat více než dva miliony korun pro boj s koronavirem. Inspiroval ho 99letý veterán, který pomohl vybrat téměř miliardu

Šestiletý Frank Mills z anglického Bristolu se narodil s rozštěpem páteře. Chůze je pro něj i s podpůrným chodítkem velmi náročná, přesto se rozhodl pomoci národní zdravotní službě (NHS) vybrat peníze pro potřebné v době pandemie. Inspirovat se nechal devětadevadesátiletým veteránem, který pro NHS vybral již téměř jednu miliardu korun.
Malý Frank Mills
Malý Frank Mills
www.justgiving.com/fundraising/franksfinishlinefundraiser

reklama

Šestiletý chlapeček s vrozenou vadou páteře chodí s podpůrným chodítkem i přes velké pohybové obtíže 10 metrů denně, aby získal prostředky pro pracovníky NHS, kteří se věnují léčbě koronaviru. Lidé pak jeho snahu odměňují zasíláním peněz na fond založený pro boj proti koronaviru.

Malého Franka inspiroval válečný veterán, téměř stoletý kapitán Tom Moore, jehož příběh viděl chlapec v televizi. Moore chtěl pro NHS zprvu vybrat částku tisíc liber. Nejnovější stav účtu, pro nějž kapitán chodí kolečka na své zahradě, je neuvěřitelných 870 milionů korun.

Všechny peníze od štědrých dárců tak prokážou obrovskou službu v boji za doby koronavirové krize, poputují například na potravinové balíčky nebo na iPady pro pacienty, kteří jsou hospitalizováni a nemají jinou možnost, jak se spojit se svými blízkými, informoval The Sun.

Chlapcovým původním cílem bylo získat pro NHS 99 liber, štědří dárci mu však pomohli prostřednictvím jeho stránky Frank's Finish Line Fundraiser vybrat pro národní zdravotní službu neuvěřitelných 70 760 liber, v přepočtu kolem 2 203 607 korun.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!