Chodíš s Afričanem, práci u mě nedostaneš

„Chodíš s Afričanem, práci u mě nedostaneš,“ oznámil majitel obchodu mladé Italce.
Majitel obchodu odmítá zaměstnat dívku, která chodí s Afričanem
Majitel obchodu odmítá zaměstnat dívku, která chodí s Afričanem

reklama

Turín - Italský majitel obchodu odmítl přijmout dívku, která chodila s Afričanem. Měl obavy, že by v jeho obchodu kradla. Dívka celou situaci zveřejnila. Vyjádřila se k ní i samotná prezidentka místního obchodního svazu.

18-letá dívka z Itálie byla údajně odmítnuta na pracovní pozici kvůli jejímu vztahu s Afričanem. Chiara Del Gaudio žádala o práci v okolí Turína. Když si všimla nabídky na práce na internetu, neváhala a kontaktovala majitele obchodu. Ten jí však odmítl z důvodu jejího vztahu s mužem z Afriky.

Dívka z Turína nedostala práci kvůli černému příteli
Dívka z Turína nedostala práci kvůli černému příteli

„Majitel obchodu mě zpočátku kontaktoval s tím, že ho zajímá můj životopis, ale jakmile uviděl můj profil na Facebooku, konkrétně fotky s mým přítelem, svůj názor změnil a radil mi, abych odstranila fotky svého přítele z profilu,“ řekla Chiara Del Gaudio novinářům.

Obchodník dívce sdělil svůj důvod, proč ji nezaměstná skrze facebookovou konverzaci:

 „Pokud jde o mě, choďte si ven třeba s Násilníkem z Florencie (přezdívka sériového vraha, který v devadesátých letech vraždil ženy), ale nemůžete mi bránit chránit svůj obchod před těmi, kteří sdílí svůj život s Afričany.“

„Co tím jako myslíte? Že bych Vám měla v obchodě krást, protože žiji s Afričanem?“ nemohla uvěřit svým očím Del Gaudio. „Nedělejte si starosti, pokud mě posuzujete jenom z pohledu na můj facebookový profil, musíte patřit mezi velmi povrchní osoby a u takových bych já nikdy ani pracovat nechtěla. Přeji Vám do budoucna jen to nejlepší,“ odpověděla Italka.

K incidentu se vyjádřil i prezidentka místního obchodního svazu Turína, Maria Luisa Coppa, která zdůraznila, že „respekt a integrace jsou hodnoty, které podporují a oživují naši činnost“.

„Epizody, jako je tato, nepatří do naší kultury,“ uvedla se zdůrazněním na roli přistěhovalců v místní ekonomice.

Turín má velkou severoafrickou a muslimskou komunitu, částečně i díky průmyslovým závodům, ke kterým patří například automobilka Fiat. Je pravdou, že italští obyvatelé nejsou z migrujících lodí, které přijíždějí na břeh Sicílie nadšení a obviňují zbytek EU z nedostatku pomoci. Minulý měsíc ministr vnitra Marco Minniti uvedl, že je Itálie pod obrovským tlakem. Východisku ze stávající situace je podle něj zatím v nedohlednu. 

reklama

reklama