Chtěl hubnout a tak si zaplatil hubnoucí kúru za deset tisíc. Dostal ale jen jídelníček

Pokud jste si dali novoroční předsevzetí a chcete zhubnout, zpozorněte. Dávejte si dobrý pozor, co objednáváte. Může se vám totiž stát, že zaplatíte spoustu peněz a s tím co za ně dostanete, pak nebudete spokojeni. Jako například pan Milan.
21. 1. 2018 ZPRÁVY: MÍSTO HUBNOUCÍHO PROGRAMU DOSTAL JÍDELNÍČEK, ZA DESET TISÍC
21. 1. 2018 ZPRÁVY: MÍSTO HUBNOUCÍHO PROGRAMU DOSTAL JÍDELNÍČEK, ZA DESET TISÍC

reklama

„Byla mi nabídnuta roční kúra za nějakých 14 600 korun,“ začíná své vyprávění pan Milan.

Se skrytou identitou vypráví pan Milan příběh o svém rozhodnutí zhubnout. Zlákala ho reklama a záštita renomovaného lékaře.

Klient očekával profesionální služby. Přišel na pobočku v Chomutově, kde zaplatil necelých osm tisíc. Spokojený ale rozhodně nebyl.

„Měl jsem mít hodinu sezení. Co mě zarazilo, bylo už to, že z té hodiny bylo asi 20 minut. Za těch 20 minut jsem se nedozvěděl vůbec žádnou relevantní informaci. Vůbec nic, akorát že dobře vypadám. Dostal jsem dva sešity, tři flakony tabletek a měl jsem hodinu sezení a osm tisíc v háji,“ pokračuje Milan.

Jak se správně vážit?

Chcete zhubnout? A víte, jak se vlastně správně vážit?

Společnost poskytuje kromě poradenství i výživové doplňky, které jsou součástí terapie. Po celé České republice má společnost téměř 100 frančízových poboček včetně té chomutovské. Její manažerka od nás dostala otázky emailem. O nespokojenosti svého klienta ale nevěděla a podle ní je vše v pořádku.

„Neměli jsme informaci o tom, že by chtěl program předčasně ukončit. Pokud by to tak bylo, určitě bychom mu vyšli vstříc. Program je na 12 měsíců a obsahuje zhruba 25 návštěv. Absolvoval celkem 4 návštěvy včetně biochemického vyšetření krve,“ brání se mluvčí Světa zdraví Markéta Hrodková.

„Viděl jsem věci, které byly mnohem méně validní a stály mnohem více peněz,“ říká výživový poradce Petr Havlíček. „Za tu cenu určitě jde pracovat individuálně, minimálně po dobu celého roku, a to s profesionálním koučem,“ říká další výživový poradce Martin Barna.

„Já jsem nedostal vůbec nic za nějakých 8 tisíc, kromě dvou sešítků a několika tablet,“ stojí si za svým pan Milan.

Společnost to tak ale nevidí a poukazuje na to, že s ní pan Milan dlouho nekomunikoval a nesdělil jí, že chce program předčasně ukončit.

„Konkrétní finanční vyrovnání záleží na vyčerpání, vyčerpaných službách a je vždy v souladu se všeobecnými obchodními podmínkami,“ dodává mluvčí Světa zdraví.

Pan Milan se přesto rozhodl, že se obrátí na Českou obchodní inspekci nebo na právníka. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!