Chystáte se do Řecka? Tak pozor na bouřky a povodně

Téměř celé Řecko aktuálně trápí nepřízeň počasí. Meteorologové varují před silnými bouřkami, na některých místech už intenzivní srážky způsobily lokální povodně. Deštivé počasí potrvá podle předpovědí minimálně do pátku.
Lokální povodně na řeckém poloostrově Pelion
Lokální povodně na řeckém poloostrově Pelion
@cyclone.of.rhodes

reklama

Zatímco v pondělí bičovaly intenzivní deště doprovázené silnými větry a někde i krupobitím západní část Řecka, dnes se nepříznivé počasí přesunulo do oblasti Egejského moře.  Na poloostrově Pelion způsobily silné srážky lokální záplavy. Bouřkové mraky už hlásí obyvatelé Soluně.

 

Varování meteorologů před bouřkami a silným větrem platí na středeční den pro souostroví Sporady a druhý největší řecký ostrov Euboia. Na pozoru by se měli mít také lidé, kteří se nacházejí na souostroví Kyklady a Dodekany.

Ve čtvrtek pak bouřky zamíří na sever do oblasti Makedonie, Thrákie a Epiru. Nepříznivé počasí by mohlo ale dorazit také do západní části Peloponéského poloostrova, Thesálie a na Jónské ostrovy.

Meteorologové radí lidem, aby zajistili všechny předměty, které by mohli v důsledku silného větru ulétnout. Během silných dešťů a několik dalších hodin po nich by se měli lidé také vyhnout cestám přes řeky a potoky. Vzhledem k tomu, že bouřky může doprovázet i krupobití, radí meteorologové přečkat nepřízeň počasí v bezpečném úkrytu se střechou. Motoristé by kvůli možným uzavírkám zase měli sledovat aktuální dopravní situaci.

reklama

reklama