Chystáte se v nejbližších dnech do Řecka? Tak pozor na odpadky a zápach

Atény zaplavily odpadky
Atény zaplavily odpadky
Youtube/IGotSomething2Say

reklama

Některé části Řecka ochromila stávka popelářů. Problémy s tlejícími odpadky hlásí Atény, Soluň nebo ostrov Korfu. Situace komplikuje život místním i turistům. S příchodem tropických teplot se očekává další zhoršení.

Odpadky se na ulicích řeckých měst hromadí už od pondělí. Členové odborů zastupujících městské pracovníky totiž od počátku týdne blokují popelářské vozy. Důvodem stávky jsou obavy z toho, že až 10 000 městských pracovníků může přijít o práci po vypršení smlouvy.

Vyhrocená situace eskalovala během čtvrtka, kdy se přibližně 5 000 protestujících vydalo pochodem k budově ministerstva vnitra. Část demonstrantů zaházela ministerstvo odpadky a následně se dostala do potyčky s policií, která nasadila slzný plyn.

 

Aktuálně má situace ve větších řeckých městech k ideálu poměrně daleko. Mezi nejpostiženější místa patří také turisty hojně vyhledávané centrum Atén. Řecký zpravodaj stanice BBC například popisuje, že v metropoli se pytle s odpadky povalují na každém rohu. Chodci si kromě překonávání bariér ze smetí musí zacpávat nos kvůli všudypřítomnému nepříjemnému zápachu.

Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se situace měla zlepšit – spíše naopak. Víkendové teploty by měly přesáhnout 32 stupňů. Úřady už proto apelovaly na obyvatele a provozovatele restaurací, aby v žádném případě nevynášeli odpad ven.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!