Čí tweet se stal nejsdílenějším příspěvkem historie sociální sítě? První místo obsadil japonský boháč!

Japonský miliardář Yusaka Maezawa má nejen mnoho peněz, ale také velmi populární účet na sociální síti Twitter. Japonec, který bude prvním vesmírným turistou, se rozhodl věnovat 100 milionů japonských jenů stovce lidí, kteří budou sdílet jeho zprávu na Twitteru o dobrých výsledcích jeho obchodu s oblečením. A právě tento tweet se stal tím nejpřeposílanějším v historii sítě. Informace přinesl server BBC.
Yusaka Maezawa
Yusaka Maezawa
Twitter/RT

reklama

Yusaka Maezawa začal podnikat na konci 90. let, dnes je podle časopisu Forbes 18. nejbohatším Japoncem a jeho e-shop Zozotown je na vzestupu. A právě zprávou o rekordním prodeji obchodu Zozotown se minulý rok 5. ledna pochlubil na sociální síti Twitter. V záchvatu radosti se rozhodl obdarovat stovku svých sledujících tučnou sumou peněz, pokud dál budou šířit jím zveřejněný příspěvek o úspěchu e-shopu. Tuto zprávu nakonec přeposlaly přes čtyři miliony uživatelů!

Každý ze stovky vybraných sledujících šťastlivců, jež splnil podmínku, dostal v přepočtu 207 tisíc korun!

Loď pro vesmírné turisty

Co je vesmírný turista zač?

Není divu, že se právě tento příspěvek stal tím nejsdílenějším a nejpřeposílanějším v historii celé sociální sítě Twitter. A nikoho asi nepřekvapí, že popularita tohoto Japonce taktéž strmě stoupá - zatímco koncem minulého týdne Maezawu sledovalo přibližně půl milionu uživatelů, k pondělku je jich o neuvěřitelné čtyři miliony více!

Maezawa je také prvním šťastlivcem, který byl vybrán na dobrodružnou cestu do vesmíru! Tento turista se tak proletí kolem Měsíce na palubě rakety Elona Muska. Zdá se, že tento sympatický Japonec je fanatickým sběračem různých prvenství, co říkáte?

reklama

reklama