Cíl: Kim Čong-un. Jižní Korea cvičí speciální smrtící jednotku.

Severokorejský vůdce Kim Čong- un
Severokorejský vůdce Kim Čong- un
AP

reklama

Speciální jednotku určenou k odstranění severokorejského vůdce Kim Čong-una cvičí Jižní Korea. Úkolem „vražedné jednotky“ bude především nahnat diktátorovi strach a odradit ho od rozmisťování jaderných zbraní.

Jednotka určená k likvidaci bezohledného vůdce Severní Koreje by měla disponovat 1 500 až 3  000 vojáky. Plně k dispozici, a tedy připravena k útoku, by měla být už koncem tohoto roku. Cílem armádního útvaru bude především zastrašit vůdce Kim Čong-una a odradit ho od rozmisťování jaderných zbraní.  

Shin Won-sik, jihokorejský generál a vrchní stratég, řekl pro New York Times, že tím nejlepším zastrašením země, která disponuje jadernými zbraněmi, je znejistit samotného vůdce.

Takto trénují jihokorejští vojáci:

 

Jižní Korea tak reaguje na řadu jaderných testů KLDR. Ten v pořadí šestý nenechal Jihokorejce na pochybách, že výcvik speciální jednotky je nezbytný. Představitelé Severní Koreje navíc pravidelně svým jižním sousedům a jejich spojencům, především USA, vyhrožují zničením.

Těžko ale soudit, zda jihokorejská vražedná jednotka aktuálně představuje pro Kim Čong-una ten největší problém. Rada bezpečnosti OSN totiž tento týden jednomyslně, tedy včetně Číny, schválila proti Severní Koreji nové sankce. Ty se například vztahují na vývoz textilu a omezení dovozu pohonných hmot. A to nemusí být vše.

„Pokud Severní Korea bude pokračovat ve své nebezpečné cestě, i my budeme pokračovat  ve vyvíjení dalších tlaků,“ uvedla americká vylvyslankyně při OSN Nikki Haleyová.

 

reklama

reklama