Čím dál více Čechů pojišťuje své domácí mazlíčky

Asi víte, že pojistit lze prakticky cokoliv, na čem nám záleží. Světové celebrity si například pojišťují části svého těla. A my Češi si stále častěji pojišťujeme svá domácí zvířata. Pokud se totiž náš mazlíček zraní, mnohdy to představuje velmi vysoké náklady. Pojišťovny registrují tisíce takových smluv. A jak to funguje?
14. 6. 2018 ZPRÁVY: ČÍM DÁL VÍCE ČECHŮ POJIŠŤUJE SVÉ DOMÁCÍ MAZLÍČKY
14. 6. 2018 ZPRÁVY: ČÍM DÁL VÍCE ČECHŮ POJIŠŤUJE SVÉ DOMÁCÍ MAZLÍČKY

reklama

Domácí mazlíčky si nejčastěji pojišťují lidé ve větších městech, kde bývají náklady na veterinární léčbu opravdu vysoké. Majitelé zvířat tam platí velké částky nejen za operace, ale často i za jejich trávící problémy anebo různá zranění.

Příkladem je příběh jorkšíra, který skákal ze sedačky na stůl a ten se na něj převrátil. Bohužel mu spadl na nožku. A takové nehody se stávají poměrně často. Pojišťovny proto nabízí úrazové a životní pojištění, odpovědnostní riziko anebo pojištění jen na veterinární náklady. Každá má však jiné požadavky.

„Podmínkou je, aby pes nebo kočka měli čip, další podmínkou je věk. To znamená, aby měl minimálně 8 týdnů, maximálně lze vstoupit do pojištění v 6 letech u velkých psů, v 8 letech u středních psů a koček a v 10 letech u malých psů. A zároveň je tam podmínka, aby u všech byla prováděna prevence,“ říká spoluzakladatel pojištění pro zvířata Jan Moravec.

štěně Marley

Štěně Marley stále nemá nového majitele

„Je podmínkou pouze věk zvířete, nerozlišujeme ani plemeno a nerozhoduje ani hmotnost zvířete. Nevyžadujeme ani čipování, ani tetování, ale stačí opravdu mít evidenční známku pro svého psa,“ uvádí zase mluvčí pojišťovny Renata Čapková.

„Náš syn a jeho partnerka a dcerka mají pojištěného pejska. Pojištění přispělo na čištění zubů pro toho jejich mazlíčka,“ říká jedna z dotazovaných osob.

Pojištění lze sjednat on-line a nebo na pobočce. U některých pojišťoven vás může vyjít na 800 korun za rok, jinde ale můžete zaplatit více než 600 korun za měsíc. Většinou záleží jen na tom, jak vysoké máte nároky.

reklama

reklama