Čína chce do konce roku spustit svůj nejinteligentnější rychlovlak s autopilotem

Čína do konce roku hodlá uvést do provozu tamní „nejchytřejší“ vysokorychlostní vlak svého druhu spojující Peking a Čang-ťia-kchou. Rychlovlak bude mít zabudováno 67 inteligentních technologií včetně autopilota a automatizovaných dispečerských systémů. Informoval o tom server čínské televize China Global Television Network.
Čínský vysokorychlostní vlak
Čínský vysokorychlostní vlak
@CGTNFrancais / Twitter

reklama

Rychlovlaky se budou pohybovat na 174 kilometrů dlouhé železnici mezi Pekingem a Čang-ťia-kchou rychlostí až 350 kilometrů za hodinu a mají zkrátit čas přepravy mezi těmito dvěma městy ze tří hodin na padesát minut. Rychlovlak bude nezbytnou součástí dopravního spojení pro zimní olympijské hry v Pekingu 2022.

 

Autopilot, automatizovaný dispečink nebo inteligentní roboti ve stanicích

Rychlovlak má být podle hlavního inženýra kontrolních řídících systémů vysokorychlostních vlaků čínské státní železniční skupiny Mo Č'-sunga nejinteligentnějším v zemi, když bude podporován 67 chytrými technologiemi včetně autopilota a automatických dispečerských systémů.

Ilustrační foto

Čína pokračuje ve výrazném skupování zlata. Letos zvýšilo své zlaté rezervy už 14 centrálních bank

Úřady v dřívějších zprávách uvedly, že vlak bude automaticky startovat, jezdit mezi stanicemi, přizpůsobovat se jízdnímu řádu, přesně zastavovat ve stanicích a otvírat a zavírat dveře vagónů. Podle hlavního inženýra loňské testy ukázaly, že inteligentní systémy zlepší nejen provozní bezpečnost a pohodlí, ale také zvýší časovou efektivitu a sníží energetické náklady.

Správa železnice uvedla, že ve stanicích vysokorychlostní železnice bude použita řada inteligentních robotů, kteří budou navigovat cestující nebo jim pomáhat se zavazadly. V rámci rozvoje dopravy v této oblasti budou implementovány také cloudové systémy a využívána takzvaná big data.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!