Čína dokončuje monumentální stavbu. Horizontální několik set metrů dlouhý mrakodrap bude ve výšce 250 metrů

V čínském městě Čchung-čching v letošním roce očekávají otevření ohromující stavby. Jedná se o osm mrakodrapů spojených obrovským „nebeským mostem“ – devátým vodorovně postaveným mrakodrapem ve výšce asi 250 metrů. O stavbě informoval server RT.
Sky bridge ve městě Čchung-čching
Sky bridge ve městě Čchung-čching
Reprofoto: capitaland.com

reklama

Nebeský most, známý také jako „Křišťál“ má být nejvyšším nadzemním „mostem“ na světě. Na délku má dosahovat 300 metrů, na šířku 32,5 metru a na výšku 26,5 metru.

Stavba probíhá šest let

Konstrukce ojedinělé stavby je umístěna nad čtyřmi 250 metrů vysokými mrakodrapy a spojuje dvě další přilehlé věže pomocí konzolových mostů.

V noci se pak most změní v obrovský světelný zdroj, který bude osvětlovat oblohu svojí světelnou show.

„Po šesti letech výstavby za pomoci nejmodernějších inženýrských technologií jsme hrdí na to, že můžeme představit ve městě Čchung-čching ikonickou architektonickou formu, připomínající mocnou plachtu vlnící se v historickém místě města,“ uvedl Lucas Loh z jedné z největších asijských realitních společností, která projekt vyvíjí.

Mrakodrapy o výšce 350 a 250 metrů nad zemí

„Crystal sky bridge“ má podle Loha být nejvyšší položenou vyhlídkou v celé západní Číně.

 

 

Projekt se rozkládá na ploše 9,2 hektaru a spojuje nákupní centrum o rozloze 235 tisíc metrů čtverečních, kancelářské prostory, rezidentní apartmány nebo hotel. Dva z mrakodrapů komplexu jsou vysoké 350 metrů a jsou nejvyššími mrakodrapy v oblasti. Jeden z těchto objektů je označován za nejvyšší rezidenční budovu v Číně. Dalších šest mrakodrapů je vysokých okolo 250 metrů.

reklama

reklama