Čína dokončuje monumentální stavbu. Horizontální několik set metrů dlouhý mrakodrap bude ve výšce 250 metrů

V čínském městě Čchung-čching v letošním roce očekávají otevření ohromující stavby. Jedná se o osm mrakodrapů spojených obrovským „nebeským mostem“ – devátým vodorovně postaveným mrakodrapem ve výšce asi 250 metrů. O stavbě informoval server RT.
Sky bridge ve městě Čchung-čching
Sky bridge ve městě Čchung-čching
Reprofoto: capitaland.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nebeský most, známý také jako „Křišťál“ má být nejvyšším nadzemním „mostem“ na světě. Na délku má dosahovat 300 metrů, na šířku 32,5 metru a na výšku 26,5 metru.

Stavba probíhá šest let

Konstrukce ojedinělé stavby je umístěna nad čtyřmi 250 metrů vysokými mrakodrapy a spojuje dvě další přilehlé věže pomocí konzolových mostů.

V noci se pak most změní v obrovský světelný zdroj, který bude osvětlovat oblohu svojí světelnou show.

„Po šesti letech výstavby za pomoci nejmodernějších inženýrských technologií jsme hrdí na to, že můžeme představit ve městě Čchung-čching ikonickou architektonickou formu, připomínající mocnou plachtu vlnící se v historickém místě města,“ uvedl Lucas Loh z jedné z největších asijských realitních společností, která projekt vyvíjí.

Mrakodrapy o výšce 350 a 250 metrů nad zemí

„Crystal sky bridge“ má podle Loha být nejvyšší položenou vyhlídkou v celé západní Číně.

 

 

Projekt se rozkládá na ploše 9,2 hektaru a spojuje nákupní centrum o rozloze 235 tisíc metrů čtverečních, kancelářské prostory, rezidentní apartmány nebo hotel. Dva z mrakodrapů komplexu jsou vysoké 350 metrů a jsou nejvyššími mrakodrapy v oblasti. Jeden z těchto objektů je označován za nejvyšší rezidenční budovu v Číně. Dalších šest mrakodrapů je vysokých okolo 250 metrů.

Reklama
Reklama