Čína postaví první podmořský tunel pro vysokorychlostní vlaky. Má sloužit hlavně turistům

Nový vysokorychlostní tunel bude mít vzdálenost 77 kilometrů a vlaky v něm budou moci jezdit rychlostí až 250 kilometrů za hodinu. Šestnáctikilometrová podmořská část tunelu spojí města Ning-po a Čou-šan, které se rozkládá na několika ostrovech, informoval server CGTN.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

V rámci projektu bude na východě země v provincii Če-ťiang vybudováno 71 kilometrů nových železničních tratí, podél níž bude sedm stanic – z toho čtyři budou vybudovány kompletně nově a tři budou zrekonstruovány.

Hotel Intercontinental Shanghai Wonderland

V Číně stojí první podzemní hotel světa, vybudovaný ve skalách opuštěného lomu

Sloužit má převážně turismu

Podle dosavadních informací má tunel primárně sloužit turistickému ruchu, meziměstská přeprava rezidentů bude mít až druhotnou funkci. Stavba meziměstských vlaků pro střední a delší vzdálenosti, které budou určené naopak pro místní obyvatele, má být zahájena až po dokončení aktuálního projektu.

Vysokorychlostní spojení mezi městy Ning-po a Čou-šan urychlí cesty až o hodinu a čtvrt a v rámci jednoho koridoru má být postavena jak železnice, tak dálnice. Podle úřadů by měla být dálnice budována souběžně s výstavbou železnice.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!