Čína uvalila cla na více jak sto amerických výrobků

S okamžitou platností dnes Čína uvalila cla na 128 amerických produktů. Cla na americké vepřové, víno či ořechy jsou reakcí na zavedení cel na dovoz oceli a hliníku do USA. Ta nařídil minulý měsíc americký prezident Donald Trump.
Hrozí mezi velmocemi celní válka?
Hrozí mezi velmocemi celní válka?
Pixabay

reklama

Zdá se, že obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou vrcholí. Po uvalení cla na hliník a ocel do USA, dnes Čína zavedla cla na 128 amerických výrobků, mezi které patří i americké vepřové či víno a ovoce.

Čína Ameriku v březnu varovala, že uvalením cla na zmiňovaný hliník a ocel by mohlo mít za následek zavedení cel na americké zboží v hodnotě až tří miliard dolarů (62 miliard korun).

Způsobí Twitter v budoucnu nukleární válku?

FOTO: Trump s Kim Čong-unem se hádají jako malé děti! Způsobí tahle nadávka jadernou apokalypsu?

Podle Trumpa Čína porušuje pravidla Světové obchodní organizace (WTO) tím, že zahraničním držitelům patentů upíra jejich autorská práva. Americký prezident už dříve podepsal výnos o uvalení cel na dovoz oceli a hliníku ve výši 25 a 10 procent. Ta začala platit v pátek. Trump ale skrze tento výnos udělil výjimky- nejprve Kanadě, Mexiku a poté také Austrálii, Argentině, Brazílii, Jižní Koreji a členským zemím EU. 

reklama

reklama