Čínské úřady hlásí dalších 150 obětí koronaviru! První případy oznámily Bahrajn a Kuvajt

Oběťmi nového koronaviru se v pevninské Číně stalo již 2592 lidí, po dnešním oznámení přibylo dalších 150 mrtvých. Rakouské úřady ohlásily obnovení železničního spojení s Itálií přes Brennerský průsmyk. Stalo se tak poté, co zde v neděli večer přerušily osobní železniční dopravu kvůli podezření na koronavirus u dvou cestujících ve vlaku z Benátek do Mnichova. Testy ale v obou případech podezření nepotvrdily.
V Japonsku zemřeli dva cestující z lodi Diamond Princess
V Japonsku zemřeli dva cestující z lodi Diamond Princess
profimedia.cz

reklama

Z nich až na jednu výjimku všichni zemřeli v centrální provincii Chu-pej považované za ohnisko nákazy, uvedla agentura AFP s odvoláním na čínské úřady.

Nová čísla podle AFP svědčí o zhoršování situace poté, co v neděli úřady hlásily 97 nových obětí nemocí COVID-19, kterou virus způsobuje.

Úřady dnes také oznámily 409 nových případů infekce, opět převážně v provincii Chu-pej, což je ale pokles oproti 648 novým případům oznámeným o den dříve, upozornila agentura Reuters.

V pevninské Číně, do které se nepočítá autonomní Hongkong a Macao, je celkem 77 150 nakažených.

První případ nákazy novým koronavirem dnes oznámil Bahrajn. Informovala o tom tamní státní tisková agentura s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví. Nakaženým je bahrajnský občan, který se vrátil z Íránu. O prvních třech infikovaných pak informoval i další ze států Perského zálivu, Kuvajt. Rovněž se jedná o osoby, které navštívily Írán, uvedla agentura Reuters.

Írán, který o svých prvních případech začal informovat až minulý týden, má nyní osm mrtvých a 43 nakažených. Tamní ministr zdravotnictví uvedl, že do města Kom nákazu zanesli lidé, kteří přicestovali z Číny.

Rakousko opět obnovilo železniční dopravu s Itálií

Rakouské úřady ohlásily obnovení železničního spojení s Itálií přes Brennerský průsmyk. Stalo se tak poté, co zde v neděli večer přerušily osobní železniční dopravu kvůli podezření na koronavirus u dvou cestujících ve vlaku z Benátek do Mnichova. Testy ale v obou případech podezření nepotvrdily, uvedla agentura AFP.

„Poplach je odvolán, testy u dvou podezření skončily negativním výsledkem,“ uvedlo rakouské ministerstvo vnitra. Rakouské dráhy ÖBB následně ohlásily, že úřední uzavření tratě přes Brenner bylo zrušeno. Dnes mají vlaky jezdit podle jízdního řádu.

Ve vlaku z Benátek do Mnichova, který v neděli večer musel zůstat stát na hraničním nádraží na italském území, bylo asi 300 cestujících – převážně Němců a Rakušanů. U dvou Němek, které nastoupily v Benátkách, bylo zjištěno podezření na koronavirus, což italské státní dráhy Ferrovie dello Stato (FS) sdělily rakouským drahám ÖBB. Dráhy následně o situaci informovaly rakouské ministerstvo vnitra a úřady vjezdu vlaku do Rakouska zabránily.

Důležité železniční spojení přes Brennerský průsmyk bylo přerušeno na asi čtyři hodiny, uvedla agentura Reuters. Připomněla, že rakouský ministr vnitra Karl Nehammer ještě v neděli uvedl, že se dnes sejde skupina, která má na starosti koronavirus, aby diskutovala o zavedení pohraničních kontrol s Itálií.

Nový koronavirus už v Itálii způsobil smrt tří lidí. Nakažených je v této zemi už přes 130, přičemž nemocní jsou v pěti regionech na severu země. Přes 50 000 obyvatel 11 obcí a měst, kde se infekce objevila, je v úplné karanténě.

Kvůli nárůstu počtu nemocných budou v lidnatých regionech Lombardie, Piemont a Benátsko na týden uzavřené všechny školy, ruší se veškeré veřejné akce a předčasně skončí i tradiční, turisty hojně navštěvovaný, karneval v Benátkách.

V Rakousku se dosud vyskytlo 181 případů podezření na koronavirus, ale žádný se podle ministerstva vnitra nepotvrdil.

Jižní Korea hlásí 161 nových případů nákazy koronavirem

Jižní Korea ohlásila 161 nových případů nákazy koronavirem. Celkový počet nakažených v této zemi tak stoupl na 763 lidí, uvedly dnes tiskové agentury s odvoláním na místní úřady. Počet obětí nemoci COVID-19, již koronavirus způsobuje, stoupl na sedm.

Předchozí bilance, ohlášená v neděli, činila pět mrtvých a 602 nakažených, včetně 46 nových případů. Země kvůli rostoucímu počtu lidí nakažených novým koronavirem zvýšila zdravotní pohotovost na nejvyšší stupeň. Zvýšená pohotovost vládě umožňuje vynucovat zákaz veřejných aktivit i dočasné uzavření škol.

Jižní Korea má tradičně přísná karanténní opatření. Naposledy vyhlásila nejvyšší stupeň zdravotní pohotovosti před 11 lety kvůli chřipce H1N1.

Většina úmrtí je hlášena z nemocnice v provincii Kjongsang pukdo, jejímž střediskem je město Tegu. Více než polovina nových případů má podle úřadů spojitost s jedním kostelem v Tegu, které má 2,5 milionu obyvatel a kvůli nákaze je nyní uzavřeno.

iPrima/ČTK 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!