Co je to USB? Japonský ministr pro kyberbezpečnost nikdy v životě nepoužil počítač

Nový japonský ministr kybernetické bezpečnosti Jošitaka Sakurada v týdnu pronesl, že nikdy v životě nepoužíval počítač. Nebál se přiznat ani to, že absolutně netuší, k čemu slouží USB port. Pevně prý věří, že pro výkon funkce jeho neznalost nebude nikterak limitující.
ministr pro kyberbezpečnost Yoshitaka Sakuradu
ministr pro kyberbezpečnost Yoshitaka Sakuradu
AP

reklama

Na pozici ministra pro kybernetickou bezpečnost si asi většina lidí představí zkušeného IT specialistu, který se v počítačích a kybersvětě vyzná. V Japonsku na to jdou očividně jinak. 

Minulý měsíc jmenoval předseda vlády na tuto pozici Jošitaka Sakuradu, který otevřeně prohlásil, že počítač vlastně ani nepoužívá. „Od 25 let úkoluju své zaměstnance a sekretářky. Díky tomu jsem nikdy ve svém životě nepoužil počítač,“ odvážně uvedl 68 letý ministr pro kybernetickou bezpečnost.

Co se vám vybaví, když se řekne psychokybernetika?

Psychokybernetika: slepá ulička, nebo ultimátní návod na život?

Každý by po tomto prohlášení asi čekal, že se ministr za svou základní neznalost alespoň zastydí. Sakurada naopak svůj odborný nedostatek ještě podtrhl odpovědí na otázku zda se v jaderných elektrárnách používají sběrnice USB. Bez zaváhání odpověděl, že vůbec netuší, co to USB je. 

 

 

Reakce na nového ministra jsou na sociálních sítích různé. Někteří se mu vysmívají, někteří v jeho "amatérském přístupu" k problematice vidí výhodu. Vzhledem k tomu, že pan Sakurada nemá žádný počítač, bude například nemožné ho hacknout.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!