Co vás pálí: Vyřešili jsme problém zoufalého prodávajícího! Štábu se podařilo najít ztracenou felicii

Příběh, který jsme začali rozmotávat už na jaře, měl své pokračování. Tehdy nás kontaktoval zoufalý a vlastně i bývalý majitel staré felicie, že sice auto prodal, ale v registru vozidel je psán stále jako majitel. No není divu. Vždyť kupující auto na sebe nepřevedl. I když měl od prodávajícího plnou moc.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

CO VÁS PÁLÍ: Kauzy, které jsme dotáhli až do konce

reklama

„Přišlo mi od Kanceláře pojistitelů, že neplatím povinné ručení. No a že mi účtují 4 koruny denně a že mám k 5. měsíci 2018 platit 2 525,- korun. Následně mi přišla upomínka z Magistrátu, že jsem překročil rychlost někde na Praze 9. To byla ta Felicie. Potom za 14 dní přišla další pokuta," stěžoval si pan Jiří Tomek, když nám svoji zoufalou situaci popisoval.

Snažili jsme se tedy najít kupujícího a zjistit, proč auto na sebe nepřevedl. Nakonec jsme byli úspěšní a s Romanem Hellerem jsme se setkali. „Vím o tom, že už je to dost dlouhá doba, ale stala se taková věc, že potom, co jsem to koupil, tak mě oslovil můj teď už bývalý kolega, že shání také auto, že se mu ta Felicie líbí, jestli bych mu ji neprodal. Teď jsme se dohodli ihned den poté, co jsem to koupil od pana Tomka, že tedy mu ji nechám za ty samé peníze, že se udělá kupní smlouva na to všechno a nahlásí si ji na sebe. Právě byl problém v tom, že on skončil v naší firmě, protože my jsme byli kolegové, a zmizel,“ dodává Roman Heller. 

Nakonec se tedy kauza staré Felicie začala ještě rozrůstat. Jiří Tomek se dál obával možných pokut, Roman Heller toho, že vše padá na jeho hlavu a tím, kdo všechno zaplatí, bude on. Nutno dodat, že celý příběh měl až detektivní zakončení. Ukázalo se totiž, že i pan Roman má být vlastně obětí jakéhosi Juliua Suji. Ten měl mít auto u sebe, nebo alespoň vědět, kde je zaparkováno. Převod totiž není možné provést bez evidenční prohlídky, kterou žádná stanice technické kontroly nevyhotoví.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Našli jsme nezvěstné auto

„Co jsem to koupil, tak jsem mu ho půjčil, on odjel a od té doby je takový nezvěstný, prostě nechce to auto vrátit, aby proběhla ta registrace, aby bylo všechno v pořádku,“ smutně popisoval Roman Heller.

A tak jsme se starou Felicii vydali hledat sami. Nakonec se totiž panu Romanovi podařilo sehnat tajemného Julia Suju, a nás tak posunul ke stopě, kde auto hledat. Vydali jsme se až do obce Přestěnice nedaleko Strakonic. A tam jsme zelenou „krásku“ našli. Hledání ale trvalo celý den. Okruh, kde by se auto mohlo nacházet, byl totiž dost velký. 

Roman Heller následně zavolal odtahovou službu, auto nechal převézt do Prahy, kde se po pár dnech provedla evidenční kontrola. Felicie se tak konečně dočkala nového majitele, pan Jiří svého klidu, že už mu nebudou chodit žádné další pokuty a pan Roman čistého svědomí a navíc i dobrého pocitu, protože navíc osobně zaplatil panu Jiřímu nejen náklady za pokuty, ale ještě k tomu něco navíc jako omluvu.

Šťastný konec mají i další příběhy v pořadu Co vás pálí. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!