Co všechno lze vydražit online? Japonská policie řeší aukci uranu

Japonská policie vyšetřuje, zda byla v online akci na platformě Yahoo skutečně nabízena látka, o níž se mluvilo jako o uranu. Podle prvního testu látka vykazovala radioaktivitu. Informoval o tom server BBC.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podle lokálních médií odkazujících na zdroje z vyšetřování byli prodejce a několik poptávajících z online aukce předvoláni k výslechu. Produkt balený ve skleněné tubě byl na aukci na Yahoo nabízen jako „Uran 99,9%“.

Látka zakoupena na zahraničním serveru

Online aukce se dostala do hledáčku tamního úřadu pro jadernou regulaci v roce 2017. Úřad později kontaktoval se zjištěním na společnost Yahoo, která aukci zrušila a případ byl předán policii.

Mobilní telefon jako dozimetr

Váš telefon v případě jaderného konfliktu odhalí množství vašeho ozáření

Tisková agentura Kyodo uvedla, že první test látky ve stavu prášku naznačil, že je radioaktivní. Podle deníku Mainichi prodávající řekl, že látku považovanou za uran koupil na nejaponských webových stránkách.

Zatím úřady nepotvrdily, zda je látka skutečně uranem, a pokud ano, zda byl obohacen. Prodej jaderného materiálu je v Japonsku zakázán a podle tamních médií může tento případ vést až jednomu roku vězení.

Reklama
Reklama