Dal si jointa v Anglii, v Dubaji si ale za to má jít sednout! Mladý Brit čelí vězení ve Spojených arabských emirátech za kouření marihuany

Mladý muž z Velké Británie čelí hrozbě dvou letům vězení v Dubaji poté, co výsledky krevních testů prokázaly užití konopí. Jenže obviněný Angličan tvrdí, že marihuanu kouřil ještě doma ve Velké Británii těsně předtím, než se vydal do Emirátů.
Connor Clements
Connor Clements
twitter/jc m. mercado‏

reklama

Čtyřiadvacetiletý Connor Clements z Liverpoolu čelí dvou letům za mřížemi v děsivých podmínkách dubajského vězení.

Do Dubaje přiletěl Angličan s vidinou nové životní etapy. Začal pracovat jako číšník a snil o lepším životě, než který žil v rodné zemi. Na přítomnost marihuany v krvi se přišlo díky testům, které musel ve své nové práci absolvovat.

A protože ve Spojených arabských emirátech je nulová tolerance na přítomnost konopí v krvi, byl mladík okamžitě zadržen.

Než ho propustili na kauci, musel spát na zemi, v místnosti, ve které se tísnilo dalších 25 lidí. Během soudního jednání, které podle Clementsových slov trvalo sotva minutu, byl odsouzen na dva roky odnětí svobody. Clements se okamžitě odvolal a druhé odvolací slyšení proběhne těsně před Vánocemi. Prozatím mu byl zabaven pas, aby nemohl z Emirátů vycestovat.

ilustrační foto- Dubaj

Podivná spravedlnost v Dubaji: Mladá Britka přihlížela vtípkům kamarádů, vězení ale hrozí jí!

„Myslí si, že jsem kouřil trávu tady, ale to není pravda, marihuanu jsem si dal v Anglii, nemají jediný důkaz, že jsem kouřil tady,“ řekl Connor pro Liverpool Echo.

Mladíkův sen o zbrusu novém životě se tak změnil v noční můru. Strávil několik týdnů v dubajském vězení, které popsal jako děsivé. „Ani jednou jsem nemohl jít ven, bylo to jako žít v noční můře. Zavřeli mě do místnosti s dalšími 25 lidmi, musel jsem spát na zemi. Nevěděl jsem co dělat, nemluvím Arabsky a nikdo nemluvil anglicky. Bylo to hrozné, nechci se tam vrátit zpět,“ pokračoval Brit.

Jenom v letošním roce bylo ve Spojených arabských emirátech zadrženo více než 200 Britů. Mluvčí zahraničních věcí uvedl, že britské úřady se podílejí na případu Clementsona. „Několikrát jsme ho navštívili, o případ se zajímáme a také pravidelně kontaktujeme Connorovu rodinu, aby měla potřebné informace,“ dodal mluvčí. 

reklama

reklama