Dálnice D1 se po hromadné nehodě začíná pomalu rozjíždět. Uzavřena byla 19 hodin

Kolem osmé hodiny ráno se policistům podařilo zprůjezdnit jedním jízdním pruhem úsek dálnice D1 u Větrného Jeníkova. Včera krátce po poledni tam došlo k hromadné nehodě několik desítek osobních i nákladních vozidel. Páteřní spoj mezi Prahou a Brnem tak byl od 99. kilometru obousměrně uzavřen 19 hodin.
Hromadná nehoda na dálnice D1
Hromadná nehoda na dálnice D1
archiv FTV Prima

reklama

„Dálnici D1 na 99. kilometru směrem na Prahu se podařilo kolem osmé hodiny ráno zprůjezdnit jedním jízdním pruhem,“ uvedla pro Primazprávy.cz mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Kamiony, které na dálnici zůstaly, se začínají pomalu rozjíždět. „Na místě máme všechny dostupné hlídky z dálničního oddělení Velký Beranov. Některé řidiče kamionu budíme a usměrňujeme jejich rozjezd,“ upřesnila.

Kdy se podaří provoz na páteřní dálnici spojující Prahu a Brno obnovit úplně, se podle ní nedá přesně odhadnout. Včerejší den byl pro 99. kilometr nedaleko Větrného Jeníkova opravdu zakletý. Nejprve se tu ve směru na Brno střetl autobus a 2 osobní auta. V druhém směru se o chvíli později srazilo 10 nákladních aut a 3 osobní. Obě nehody se naštěstí obešly bez zranění. To ale ještě nebyl konec.

Na D1 havarovalo až 50 aut

Jen o půl kilometru dál přišla další série nehod. Třetí v úseku pár stovek metrů. Policisté i hasiči na místo ihned vyslali téměř všechny jednotky. „Nabouraných jsou desítky aut, zatím všichni zranění jsou evakuováni, jsou v péči záchranný služby. Jednou se vyprošťovalo, je tam vážnější zranění, jinak byly lehčí zranění,“ uvedl v úterý pro zpravodajství FTV Prima velitel zásahu z jednotky HZS kraje Vysočina Jiří Hörner.

Podle prvotních policejních odhadů mělo jít o 36 vozidel. Podle posledních zpráv z Ředitelství silnic a dálnic jich bylo k padesáti. „Konečné číslo policie ještě nemá zpracováno, protože dopravní nehody se až do večerních hodin dokumentovaly,“ dodala Čírtková.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!