Další 4 Čechy z havarovaného autobusu propustili italští lékaři z nemocnice

Nehoda autobusu s českými turisty v Itálii
Nehoda autobusu s českými turisty v Itálii
Twitter/Tgr Rai Trentino

reklama

Většina lidí, která byla oběťmi páteční nehody českého autobusu na severu Itálie, už je zpět v České republice. 23 Čechů přivezl náhradní autobus. Další zranění stále zůstávají v Itálii. Přivézt by je měly české sanitky, uvedla velvyslankyně ČR v Itálii Hana Hubáčková.

Kdy pojede zbytek Čechů domů?

„Ještě včera jsme měli 13 osob, které zůstávaly v lékařském ošetření. Dnes ráno byly čtyři z nich propuštěny a u dalších šesti se předpokládá relativně brzké propuštění, které bude ještě dnes nebo během následujících dnů. Očekáváme, že bychom pak měli mít už jen tři osoby v lékařském ošetření,“ uvedla velvyslankyně ČR v Itálii Hana Hubáčková.

Bude se vypravovat další autobus?

„Teď čekáme na sanitky, budou jimi převážet domů absolutní většinu lidí kromě těch tří zraněných, kteří propuštění z nemocnice ještě nemají. Nebude se vypravovat už žádný autobus, lidé budou dopraveni pouze individuálně,“ dodala Hubáčková.

Autobus havaroval na severu Itálie u města Trento. Při nehodě bohužel zemřel jeden z řidičů autobusu a přibližně dvě desítky lidí byly při havárii zraněny. Policie nyní vyšetřuje, co přesně za nehodou stálo. Italská média uvedla, že by se pravděpodobně mohlo jednat o selhání brzd. Vyšetřování však stále pokračuje a jeho výsledky by měly být známy během tohoto týdne.

Pro více informací se dívejte na Odpolední zprávy v 16:30 a večerní přehled Zpráv FTV Prima v 18:55.

Autor: Nikola Baumrukrová

reklama

reklama