Další balíčky s podezřením na výbušniny: Clintonová, Obama nebo redakce CNN

Federální úřady USA prošetřují podezřelé balíčky zaslané bývalému americkému prezidentovi Baracku Obamovi a bývalé prezidentské kandidátce Hillary Clinton, uvedla agentura Reuters. Kvůli podezřelému balíčku je evakuována také redakce CNN. Obdobnou zásilku obdržel v pondělí také miliardář George Soros.
New York
@CNN / Twitter

reklama

Podezřelá zásilka pro Clintonovou byla objevena v úterý večer, ta pro Obamu ve středu ráno místního času. Obě během rutinní poštovní kontroly, uvedla tajná služba. Bílý dům ve svém prohlášení odsoudil potenciální pokusy o útok na výše zmíněné demokratické politiky. V některých médiích se objevila i informace o podezřelé zásilce adresované Bílému domu. Ta však byla později dementována tajnou službou.

„Balíčky byly okamžitě identifikovány během rutinní procedury poštovní kontroly jako potenciální výbušná zařízení a s ohledem na to s nimi bylo naloženo,“ uvedla ve svém prohlášení tajná služba.

Deník New York Times informoval, že balíček adresovaný Clintonové do jejího domu na předměstí New Yorku obsahoval výbušné zařízení. Podle úřední osoby citované deníkem bylo zařízení zaslané Clintonové podobné tomu, které bylo v pondělí nalezeno v rezidenci George Sorose , která je vzdálena od Clintonových ani ne dvacet kilometrů.

 

Evakuaci svého newyorkského sídla ve středu dopoledne v souvislosti s potenciální hrozbou výbušného zařízení ohlásila i redakce zpravodajského kanálu CNN. Později stanice s odkazem na své zdroje uvedla, že balíček nalezaný v její redakci byl adresován bývalému šéfovi CIA Johnu Brennanovi.

V souvislosti s událostmi probíhá v současnosti federální vyšetřování v součinnosti s tajnými službami.

reklama

reklama