Další betonárna u Prahy bude prý komplikovat život místním lidem

Nedaleko Prahy má vyrůst další betonárna. Její plánovanou stavbu provází velké protesty místních lidí. Investor si s tím ale hlavu nedělá. Pozemek prý koupil legálně a stavbu mu umožňuje i územní plán města.
26. 11. 2017 ZPRÁVY: DALŠÍ BETONÁRNA U PRAHY BUDE PRÝ KOMPLIKOVAT ŽIVOT MÍSTNÍM LIDEM
26. 11. 2017 ZPRÁVY: DALŠÍ BETONÁRNA U PRAHY BUDE PRÝ KOMPLIKOVAT ŽIVOT MÍSTNÍM LIDEM

reklama

Investor, který má v plánu postavit betonárku v Dobřejovicích, si proti sobě chce zřejmě poštvat další lidi. Tentokrát z Všechrom nedaleko Prahy. I tam má vyrůst nová betonárka a lidem vadí prakticky stejné věci.

„Tak hlavně se bojíme, že přijdeme o vodu, protože pan Jampílek u nás vlastně nechal převrtat stávající studnu na z nějakých 20 metrů na 63 metrů a je to vlastně pod hladinou veškerých našich studní. Udělal to i přes odpor Vodoprávního úřadu a zpracovatel posudku EAS s tím více méně souhlasí,“ říká obyvatel Všechrom u Prahy, pan Petr Boháč.

Investor František Jampílek celou akci ale vidí jinak. „My jsme koupili pozemek v souladu s územním plánem, takže to spíše vidím vůči nám jako křivdu. Nejdříve si to obec dá do územního plánu a pak se hrozně diví, že někdo toho územního plánu chce využít.“

ilustrační foto- sousedské spory kvůli štěkotu psů

Sousedské spory nedaleko Prahy: V malé boudě drží 20 psů, hlasitý štěkot obtěžuje sousedy

I starosta obce Jiří Šindelář je proti stavbě betonárky, ale investor Jampílek je toho názoru, že je to stejné, jako když si koupíte stavební parcelu, která je odsouhlasená obcí k zástavbě, ale nakonec tam dům stavět nesmíte, protože je někdo proti.

Betonárna by měla vyrůst před domem, jehož obyvatele stavba velmi trápí. Shodují se s dalšími místními na tom, že jedna betonárka už poblíž stojí a další nejsou potřeba.

Investor je ale jiného názoru a dá se říct, že stavět teprve začíná. Na otázku kolik betonárek je ještě v plánu, odpověděl majitel, že ještě tak deset.

Jestli schůze místních obyvatel, která má být 13. prosince v 17 hodin v Sokolovně ve Stránčicích pomůže, to zatím není jasné. Investora totiž jak se zdá nic nezastaví. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!