Další dopravní přešlap prince Philipa: Dva dny po nehodě řídil bez bezpečnostního pásu

Princ Philip (97) pouhé dva dny od nehody opět usedl za volat. Manžel britské královny Alžběty II. (92) se ale při jízdě po veřejné komunikaci „zapomněl“ připoutat. Od policie si podle britských médií následně vyslechl náležité poučení.
Princ Filip
Princ Filip
reprofoto AP

reklama

Princ Philip jen dva po nehodě opět usedl za volant. V sobotu ráno si jel projet po panství Sandringham svůj nový Land Rover. Zadělal si ale na další problém. Princ se totiž při jízdě po veřejné komunikaci nepřipoutal bezpečnostním pásem. Navíc ho při tomto přestupku vyfotili novináři.

Jakmile noviny snímky zveřejnily, čekala prince Philipa policejní návštěva. Policejní mluvčí následně médiím sdělila, že si vyslechl náležité poučení. „Odpovídá to našemu běžnému postupu, když je podobně zadokumentován tento přestupek,“ upřesnila. Za tento přestupek hrozí pokuta až 100 liber. V případě, že se celá věc dostane až k soudu, se tato částka může vyšplhat až na 500 liber.

Nehoda prince Philipa

Princ Philip měl autonehodu. Vyvázl nezraněn, dvě ženy musely být ošetřeny

Navíc se vyrojila i otázka, zda je manžel britské královny vůbec stále ve svém úctyhodném věku schopen řídit. Každý Brit musí nicméně po dosažení sedmdesáti let každé tři roky podstupovat obnovení řidičského oprávnění.  Zdroj z královského paláce pak podle serveru CNN měl potvrdit, že vévoda z Edinburghu absolvuje vše podle zákona a navíc v sobotu měl projít i vyšetřením lékaře, který shledal, že je způsobilý i nadále usedat za volant.

reklama

reklama