Další důkaz sblížení? Severokorejci srovnají čas s Jižní Koreou

Jen tři roky vydržel vzdor Severní Koreje ohledně změny času. V srpnu 2015 si místní obyvatelé posunuli ručičky hodinek o půl hodiny nazpět. Tento „pchjongjangský čas“ bude ale 5. května opět synchronizován s časem v Jižní Koreji. Gesto má pomoci při vzájemném sbližování obou zemí. Informace přinesl server RT.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Již tento týden si budou obyvatelé Severní Koreje posouvat ručičky o půl hodiny dopředu přesně tak, jak je tomu u jejich sousedů v Jižní Koreji. Rozhodnutí vrátit se ke stejnému času mezi Severní a Jižní Koreou padlo na pátečním summitu mezi vůdcem KLDR Kim Čong-unem a jihokorejským prezidentem Mun Če-inem.

Toto gesto je jen jedno z mnoha, které by mohlo pomoci sblížit „Sever s Jihem“. „Jde o první praktický krok k národnímu usmíření a jednotě,“ cituje státní zpravodajská agentura KCNA severokorejského vůdce Kim Čong-una.

Nehoda čínského autobusu v KLDR

Tragická nehoda autobusu v KLDR: Při pádu z mostu zemřely tři desítky cestujících

Ohledně přijetí vyhlášky skrze změny času, se předsednictvo Nejvyššího lidového shromáždění Severní Koreje shodlo v pondělí. Zaostávat třicet minut za sousedy z Jižní Koreje nebude KLDR od 5. května.

Ke svému „pchjongjangskému času“ přešla Severní Korea v srpnu 2015 při oslavách 70. výročí osvobození od japonské nadvlády. Čas, který nyní bude Severní Korea sdílet s Jižní, byl stanoven Japonskem, které vládlo na Korejském poloostrově od roku 1910 až do roku 1945, a které chtělo, aby se čas v Koreji shodoval s jeho vlastním časem.  

reklama

reklama