Další komplikace kvůli počasí: Tisíce domácností v Libereckém kraji jsou bez elektřiny, cesty na Boží Dar jsou uzavřené

Sníh, sněhové jazyky, náledí, spadlé stromy a vítr – to vše komplikuje nejen dopravu napříč celou republikou. Například cesty na Boží Dar jsou uzavřené. V Libereckém kraji zase jsou tisíce domácností bez dodávek elektrické energie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
archiv FTV Prima

reklama

Liberecký kraj

Na severu Čech kvůli sněhu kolabuje doprava na silnicích i železnicích. Popadané stromy ráno zablokovaly tři železniční tratě v Jizerských horách a Krkonoších. Nejhorší situace je na horách, kde napadlo dalších 30 centimetrů sněhu, celkem tedy už více než půl metru a stále sněží. Velkou komplikací je teď navíc výpadek elektřiny. „Aktuálně máme hlášeno v Libereckém kraji devět poruch na vedení vysokého napětí,“ řekla pro ČTK severočeská mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová. Bez elektřiny je teď více než 10 tisíc domácností.

 

Na Jablonecku navíc kvůli sněhu narazil strom do vlaku. Trať mezi Smržovkou a Josefovým Dolem bude neprůjezdná zřejmě celé dopoledne. Ve vlaku cestovaly dvě desítky lidí, nikdo se naštěstí nezranil.

 

Ústecký kraj

Komplikace v dopravě se nevyhnuly ani Ústeckému kraji. Dlouhé kolony se kvůli hustému sněžení tvoří u obce Křimov ve směru na Německo. Cestu blokují kamiony, které kvůli sněhu uvízly v kopci. Na Chomutovsku k popadaným stromům vyjížděli hasiči celkem šestkrát. Dopravní nehody potrápily policisty na Teplicku, kde se jich stalo hned několik, všechny se ale obešly bez zranění.

Vysočina

Na Vysočině komplikuje dopravu nejen sněžení, ale i ledovka. Uzavřená je silnice na Žďársku, kde uvíznul kamion se živými zvířaty, který se teď vyprošťuje. Před náledím varuje i policejní mluvčí Dana Čírtková na dálnici D1. Ve spojení sněžení s větrem se navíc na některých místech tvoří sněhové jazyky, na jiných místech zase silnice blokují popadané stromy. Ty dnes hasiči museli odstraňovat už na 30 místech. Jeden dokonce spadl i na koleje na hlavní trati mezi Brnem a Žďárem nad Sázavou. Řidiči by měli být opatrní i na špatně sjízdných silnicích u Nového Města na Moravě.

Na silnici 34 na Havlíčkobrodsku je neprůjezdná silnice. Policisté museli vyprostit uvízlý kamion. Řidiči čekájí v koloně dvě hodiny.

 

V Jihomoravském a Moravskoslezském kraji není situace tak závažná. Na jižní Moravě jsou teploty mírně pod nulou a pro kamiony je uzavřena silnice mezi obcemi Drnovice a Podomí. Na severu Moravy jsou silnice většinou mokré a řidiči by měli dodržovat zvýšenou opatrnost.

Dopravní nehoda dvou kamionů a jednoho osobního vozidla se stala u Mohelnicého kopce. Podle informací FTV Prima jsou tři lidé zranění z toho jedno dítě, které do nemocnice transportoval zdravotnický vrtulník. Na místě se tvoří dlouhé kolony. 

 

reklama

reklama