Další nehoda autobusu: Na Zlínsku narazil autobus do domu

Deset lidí bylo zraněno při nárazu autobusu do rodinného domu v Haluzicích na Zlínsku. Silnice třetí třídy mezi Haluzicemi a Loučkou je uzavřena.
ilustrační foto- autobus
ilustrační foto- autobus
youtube/Krutas57

reklama

Časně ráno došlo k neobvyklé nehodě na Zlínsku. V autobuse, který svážel lidi do zaměstnání, cestovalo 21 lidí. V Haluzicích na Zlínsku autobus narazil do rodinného domu. „Devět lidí bylo lehce zraněno, řidič autobusu utrpěl středně těžké zranění. Ve voze byl zaklíněný, musel proto být vyproštěn s pomocí hydraulického zařízení,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička pro ČTK.

Při nevydařeném selfie utopil auto

Kuriózní nehoda na Teplicku: Při nevydařeném selfie utopil auto

Co bylo důvodem nárazu vozidla do domu, zatím není jasné, okolnosti nehody vyšetřuje policie. Policisté se však domnívají, že příčinou nehody mohlo být náledí.

Rodinný dům, do kterého autobus narazil, může mít narušenou statiku, proto byl na místo zavolán statik, aby rozhodl, jaký bude další postup při pracích na vyprošťování autobusu. „V době nehody byl v domě jeden člověk, vyvázl však bez zranění,“ uzavřel mluvčí krajských hasičů.

Nehody autobusů jsou v poslední době bohužel téměř na denním pořádku, při střetu osobního vozidla s autobusem u Horoměřic v polovině ledna vyhasly zbytečně tři životy. 

Autor: Markéta Škorňová, ČTK

reklama

reklama