Další okradení seniora: Zloděj obral důchodce v Pardubicích o statisíce korun

Pro dobrotu na žebrotu. Tak o tom by mohl vyprávět muž z Pardubic, který kvůli důvěřivosti a ochotě přišel o všechny své úspory. Zloděj si ho zřejmě dobře vytipoval a během chvíle ho obral o statisíce korun
4. 7. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: ZLODĚJ OKRADL SENIORA V PARDUBICÍCH O STATISÍCE KORUN
4. 7. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: ZLODĚJ OKRADL SENIORA V PARDUBICÍCH O STATISÍCE KORUN

reklama

Devadesátiletý muž se jen díval z okna, když ho oslovil kolemjdoucí. Zřejmě si staříka vytipoval.

„Volal na mě, vy jste pan Cirůček? Tak říkám, že ano. Posílá mě za vámi můj strýc, že byste mi mohl půjčit, a teď už si nepamatuju přesně, kolik chtěl, ale nejméně dva tisíce,“ vypráví okradený důchodce.

Senior chtěl neznámému muži pomoct a šel za ním dolů na ulici. To ale neměl dělat.

„Tak jsem peníze měl támhle ve skříni, takovou pěknou hromádku, šetřím si na pohřeb. Já jsem to vzal celý ty desky, i peníze, došel jsem dolů. To si pamatuju přesně. Chtěl jsem mu ty dva tisíce půjčit a on mi desky vytrhl z ruky, strčil do mě, já jsem upadl na zem a utek. A dál si to nepamatuju,“ pokračuje senior.

„Vzal si celou částku, kde se odhaduje, že tam bylo okolo 200 tisíc,“ uvedla vyšetřovatelka Policie ČR Hana Kvasničková.

ilustrační foto

Důchodce měl zavraždit svou nemocnou manželku

„Najednou jsem slyšela, že křičí pomoc, pomoc, okradli mě. No tak jsem vyletěla, no a on šel po schodech nahoru k bytu už. Kdo ví, jak dlouho tam seděl nebo ležel pod těmi schody,“ vypráví manželka okradeného seniora.

Samotnou krádež nikdo neviděl. Podezřelého muže na útěku ale zachytila kamera.

„V podstatě se obracíme na veřejnost se žádostí, jestli pokud by někdo muže poznal, tak by mohl kontaktovat policii na lince 158. V tomto případě se jedná o trestný čin krádeže a horní sazba odnětí svobody je zde v délce 5 let,“ žádá veřejnost vyšetřovatelka Kvasničková.

Policie podobných případů řeší hodně. Zloději se neštítí vůbec ničeho. Jeden z posledních případů se měl stát podle našich informací zhruba před týdnem v severních Čechách. Tam někdo seniora okradl téměř o milion korun.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!