Další opilé řidiče v těchto dnech načapali policisté na jihu Moravy

Na silnici mezi obcemi Svatobořice - Mistřín a Dubňany havaroval pětadvacetiletý řidič Škody Superb. Ten jel směrem na Dubňany a nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem. Po přejetí horizontu dostal vozidlo do smyku a přejel do protisměru. Pak strhl řízení zpět do svého jízdního pruhu a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu a vozidlo převrátil.
Opilí řidiči na jižní Moravě
Opilí řidiči na jižní Moravě
PČR JMK

reklama

Při havárii si způsobil lehké zranění a byl odvezen na ošetření do nemocnice. Ještě předtím se podrobil dechové zkoušce, která vykázala hodnotu 1,69 ‰ alkoholu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidiči požívají před jízdou návykové látky stále častěji
Autor: PČR JMK Řidiči požívají před jízdou návykové látky stále častěji

O víkendovém odpoledni došlo na okraji Veselí nad Moravou k havárii řidiče elektrické koloběžky. Osmatřicetiletý řidič nemotorového vozidla jel pod vlivem alkoholu od Uherského Ostrohu. Při jízdě najel na nezpevněnou krajnici, nezvládl řízení a havaroval. Přitom utrpěl zranění hlavy se zlomeninou nosních kůstek s nutností ošetření v nemocnici. Orientační dechová zkouška na alkohol u řidiče koloběžky prokázala hodnotu 1,95 ‰ alkoholu. Věc je dále v šetření policistů.

Převrácené vozidlo
Autor: PČR JMK Převrácené vozidlo

Kromě těchto událostí policisté na silnicích Hodonínska během uplynulého víkendu zjistili dalších pět řidičů motorových vozidel, kteří před jízdou požili alkohol nebo jsou podezřelí z požití drogy. Se všemi policisté zahájili přestupkové nebo trestní řízení.

Na jižní Moravě došlo hned k několika nehodám
Autor: PČR JMK Na jižní Moravě došlo hned k několika nehodám

reklama

reklama