Další pokus o znásilnění v italském Rimini. Nahého Maročana na místě zatkla policie

Policejní vyšetřování po napadení polského páru v Rimini
Policejní vyšetřování po napadení polského páru v Rimini
AP

reklama

Italské město Rimini se stále nevzpamatovalo z útoku z minulého týdne, kdy čtveřice neznámých mužů napadla polský pár. I přesto už se na pláži ve stopadesátitisícovém městě málem odehrálo další neštěstí – muž marockého původu (34) se totiž chystal znásilnit ženu. Její partner ale včas zavolal policii.

Vše se mělo odehrát včera ve večerních hodinách, a to opět na pláži v Rimini. 34letý muž původem z Maroka tam nejprve měl ženě sebrat mobilní telefon, aby jí následně přislíbil jeho vrácení v případě, že s ním bude mít pohlavní styk.

Příteli napadené ženy se ale podařilo kontaktovat policii. Ta dorazila během chvíle a na místě tak ještě zastihla útočníka. Maročan se prý mezitím stihl vysvléknout donaha a chystal se na ženu vrhnout - nakonec ale obnažený násilník skončil jenom v rukou policie, informovala agentura ANSA.

Zatím nejsou dostupné žádné informace o tom, že by útok 34letého Maročana na italský pár z města Parma mohl nějakým způsobem souviset s útoky čtyř mužů na dvojici z Polska a peruánského transsexuála z minulého týdne.

Italští policisté schraňují důkazy o pachatelích, kteří napadli polský pár

Napadený polský pár v Itálii: Byli jako šílená zvířata

Všichni čtyři útočníci tak zřejmě stále unikají spravedlnosti. Nově se ale objevily informace o tom, že polský pár a transsexuál z Peru pravděpodobně nebyli jediným cílem jejich útoků.

Muž pracující jako prodavač občerstvení v Rimini totiž uvedl, že v noci, kdy byl polský pár i peruánský transsexuál napaden, za ním přišla dvojice z Rakouska. Pár měl být také napaden skupinou cizinců, která ho chtěla okrást a ženu znásilnit.

„Přišli od pláže. Muž měl oteklou ruku a byl rozrušený. Řekl, že tři, nebo čtyři lidé se mu pokusili ukrást peněženku a znásilnit jeho přítelkyni. Jemu se ale povedlo ubránit sebe i partnerku,“ řekl prodavač italskému deníku Corriere della Sera.

Italská policie po čtveřici zatím stále marně pátrá. Na kamerových záznamech ale údajně našla záběry, které muže zachycují. Všichni útočníci se na videozáznamu snaží maskovat kapucemi, aby nebyli poznat. I přesto ale policisté sestavili seznam patnácti podezřelých Tunisanů a Maročanů, kteří by za brutálními útoky mohli stát.

Italské Rimini se potýká s nárůstem kriminality

V Rimini není bezpečno, varuje italský novinář v souvislosti s brutálním útokem na polský pár

reklama

reklama