Další rekord pro Dubaj: Hotel Gevora je nejvyšším na světě

S 356 metry a 75 patry je hotel Gevora tím nejvyšším na světě. Není velkým překvapením, že ho postavili v Dubaji. Právě tam stojí i o metr nižší komplex, který doposud držel světové prvenství. O rekordu informovala agentura AFP.
Hotel Gevora
Hotel Gevora
facebook/LUXnow

reklama

Že je Dubaj známkou luxusu, není nic nového. Hotelové komplexy tam dosahují neuvěřitelných výšek, zlatem a drahým kamením se to tam jen hemží a dovolené tam tráví ti nejbohatší lidé z celého světa. I tentokrát se potvrdilo, že Dubaj se své pověsti o megalomanských hotelových projektech, vzdát nehodlá.

Nový nejvyšší hotel světa nese název Gevora a je laděný do zlatavé barvy. Má kapacitu 528 pokojů, najdete v něm čtyři restaurace i rozlehlé lázně. Nechybí ani bazény a posilovny.

Takto se na nejvyšším hotelu světa myjí okna: 

Gevora sesadil z pomyslného trůnu dosud nejvyšší hotel JW Marriot Marquis. Ještě výše bydlí hosté hongkongského Ritz Carltonu. Ten ale titul nejvyššího hotelu nezískal, protože budova slouží spíše jako obchodní centrum a hotel je umístěn pouze v sedmnácti nejvyšších patrech budovy.

Dubaj si holt na výškové budovy portpí. Důkazem budiž i nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa, který měří neuvěřitelných 828 metrů.

reklama

reklama