Další šílenost z Indie: Nedostal žádné věno, proto své manželce ukradl ledvinu

Těžko uvěřitelná událost se stala ženě v Indii. Manžel ji poslal na operaci slepého střeva, ale jak se později ukázalo, lékaři jí odebrali ledvinu! Tu chtěl muž jako náhradu za nesplacený svatební dar.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Operace slepého střeva byla na Ritu Sakarovou jen nastražená, aby ji manžel dostal na operační sál. Tam ji však místo slepého střeva vyjmuli z těla ledvinu. Důvodem bylo věno, které muž od rodiny nevěsty nikdy nedostal.

Paradoxem pak je, že darování věna je v Indii oficiálně zakázáno už od roku 1961. To však manžel nebral v potaz a podle novomanželky na ni kvůli tomu častokrát vztáhl ruku.

„Manžel mě vzal na soukromou kliniku v Kalkatě, kde mi spolu se zaměstnanci řekl, že mi lékaři musí odoperovat zanícené slepé střevo,“ vyprávěla Sakarová deníku Hindustan Times. Ta manželovi věřila, časté bolesti břicha ji provázely už delší dobu.

ilustrační foto

Indický duchovní zakazuje muslimským ženám, aby se dívaly na fotbal. Vadí mu pohled na odhalené nohy

Jenže problémy přetrvávaly i po operaci. Když o několik měsíců později vzala Ritu do nemocnice vlastní rodina, ukázalo se, že místo slepého střeva přišla o ledvinu! „Prodal mou ledvinu, protože moje rodina nebyla schopná splnit jeho požadavky na svatební dar,“ dodala.

List The Telegraph zveřejnil prohlášení policejního nspektora Udayshankara Ghoshe, který uvedl, že v souvislosti s případem obžalovali tři osoby za pokus o vraždu a mučení ženy.

reklama

reklama