Další střelba v thajském obchodním centru. Útočník v Bangkoku zabil jednoho člověka, dalšího postřelil

Střelec dnes v bangkokském obchodním centru Century Mall zabil jednu ženu a dalšího člověka zranil. Oběť podle informací serveru Khaosod English pracovala v místním salonu krásy. Po pachateli nyní pátrá policie. V zemi se tak jedná o další střelný incident na veřejnosti, před 10 dny zavraždil thajský voják celkem 29 lidí.
Policista v Bangkoku
Policista v Bangkoku
AP

reklama

„V Century Plaza došlo ke střelnému incidentu. Šlo o osobní záležitost. Jeden člověk zemřel, druhý je zraněný,“ uvedl podle agentury Reuters mluvčí policie Krissana Pattanacharoen. Podle vyšetřovatelů byla motivem střelby pravděpodobně žárlivost. Policisté na místě střelby našli sedm vypálených nábojnic ráže 45.

Policisté dále podle serveru Khaosod English uvedli, že střelec po činu utekl a že po něm pátrají. Pachatelem by pak měl být bývalý manžel zavražděné 28leté ženy, který se živí jako lékař.

Podle thajských médií zůstává nákupní centrum nadále v provozu. Zavřené je jen čtvrté patro, kde ke zločinu došlo.

Incident se stal jen 10 dnů po masakru ve městě Nakchon Rátčchasímá (Korat). Thajský voják hned na několika místech střílel po lidech, 29 jich zabil a dalších 57 zranil. Policie útočníka po 16hodinové operaci zastřelila. Motivem střelby byl podle vyšetřovatelů spor o majetek. Před střelbou v nákupním centru voják zabil ve své posádce důstojníka a jednu ženu. 

Na začátku ledna zase přišli o život tři lidé včetně dvouletého chlapce během brutální loupeže v obchodním centru ve městě Lobpuri. O dva týdny později policisté zadrželi podezřelého - do té doby bezúhonného ředitele školy. K činu se doznal.

Brutální loupež v thajském obchodním centru

Brutální loupež v Thajsku: Pachatel zastřelil 3 lidi včetně dvouletého chlapce

Deník New York Times připomíná, že se Thajsko, kam každý rok zamíří i tisíce českých turistů, potýká s vysokým počtem úmrtí způsobených střelnou zbraní. Podle organizace Gun Policy je mezi thajskými civilisty přes 10 milionů střelných zbraní, z nichž je legálně registrovaných přibližně 6 milionů. Výzkumníci z projektu Small Arms Survey zveřejnili v roce 2018 odhad, podle kterého se v Thajsku nachází v průměru 15.14 střelné zbraně na 100 obyvatel, což představuje nejvyšší míru v celé jihovýchodní Asii.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!