Další tragická nehoda na D1

8. 8. 2017 KRIMI: Na dálnici D1 vyhasl po nehodě další lidský život
8. 8. 2017 KRIMI: Na dálnici D1 vyhasl po nehodě další lidský život

reklama

Úterý 8.8. přibližně kolem čtvrt na devět ráno poblíž Říčan u Brna. Kvůli poruše musely v pravém jízdním pruhu zastavit dodávka a osobní auto. Obě vozidla byla plná cizinců. Když se ale 25ti letý Rumun pokoušel auto opravit, zezadu do stojících vozidel narazil kamion.

„ Zjišťujeme příčinu dopravní nehody, jako pravděpodobné se jeví, že ten řidič kamionu se patřičně nevěnoval řízení.“ řekl našemu reportérovi mluvčí PČR Jihomoravského kraje Bohumil Malášek. Podle všeho si totiž řidič kamionu všiml odstavených aut na poslední chvíli. I když se ještě nejspíš snažil srážce zabránit, neměl šanci několikatunový kolos ubrzdit. Osobní auto a dodávku, ve které možná cestovalo více lidí, než je povoleno, tak kamion prostě smetl.

Na místě zasahovalo šest jendotek hasičů. „Po příjezdu jsme ve spolupráci se zdravotnickou záchranou službou poskytovali první pomoc zraněným osobám, psychologickou pomoc a dále jsme zabezpečili vozidla proti vzniku požáru.“ řekl Filip Venclovský mluvčí HZS Jihomoravského kraje. 

Bilance nehody je i přes to tragická. Mladý cizinec, který auto opravoval, zemřel na místě, dalších šest lidí se zranilo, z toho jedna žena velmi vážně. Provoz na dálnici u Brna se znovu vrátil do normálu až kolem poledne.

reklama

reklama