Další útok v Londýně: Auto najelo do davu před mešitou, tři lidi skončili v nemocnici

Tři lidé byli zraněni nájezdem auta před mešitou na severozápadě Londýna. Událost se stala ve středu v časných ranních hodinách. Řidič a spolujezdci podle svědků křičeli protiislámské slogany. Podle prvních informací policie čin nevyšetřuje jako teroristický, ale jako trestný čin z nenávisti.
Místo útoku před londýnskou mešitou
Místo útoku před londýnskou mešitou
Facebook/The Sun

reklama

V autě byli tři muži a jedna žena. Podle informací deníku The Sun se policie domnívá, že řidič a posádka byli pod vlivem alkoholu a drog. Auto bylo podle svědků poničené ještě předtím, než vjelo na chodník mezi lidi.

Mluvčí muslimského centra Al-Hussaini čin popsal jako útok na muslimskou komunitu. Ve svém vyjádření také uvedl, že je v hlubokém šoku z útoku přímo v místě komunity. „I přes tento čin jsme ale nadále hrdí, že žijeme v rozmanité a tolerantní společnosti,“ dodal.

Záchranáři ošetřují zraněné u mešity v Londýně
Autor: facebook Záchranáři ošetřují zraněné u mešity v Londýně

Na snímcích pořízených bezprostředně po události zraněným pomáhají nejdříve lidé, kteří zrovna opouštěli islámské centrum. Jeden muž ve věku 50 let byl převezen do nemocnice s vážným poraněním nohy. Další dva mladí lidé utrpěli lehčí zranění. Metropolitní policie vyzvala možné svědky, kteří by mohli pomoci vystopovat automobil, aby kontaktovali policii.

Místo, kde automobil najel do lidí
Autor: facebook Místo, kde automobil najel do lidí

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!