Další útoky v Somálsku: Během explozí a střelby umřely desítky lidí

Jen dva týdny po největším bombovém útoku v somálském hlavním městě Mogadišu došlo k dalším explozím. Bomby byly nastražené ve dvou vozech a několik útočníků následně spustilo střelbu v místním hotelu, kde se jeden z nich i odpálil. Zemřelo přes 20 lidí. K útoku se přihlásili islamisté ze skupiny al-Šabáb.
Další bombový útok v Mogadišu
Další bombový útok v Mogadišu
Youtube/World News

reklama

V metropoli Somálska Mogadišu došlo včera k dalším bombovým útokům. Členové islámského hnutí al-Šabáb nejprve odpálili bomby nastražené ve dvou vozech a poté se několik radikálů zabarikádovalo v místním hotelu, kde spustili střelbu. Později se tam jeden z útočníků odpálil, uvedl podle agentury AP mluvčí místní policie Mohamed Dahir.

Podle AP během útoku zemřelo 23 lidí, agentura DPA uvádí 25 obětí. Více jak 30 lidí je zraněno. Policie zadržela několik členů islámské skupiny po zhruba jedenáctihodinovém obléhání hotelu. Útočníci si hotel vybrali nejspíše pro jeho oblibu mezi místními politiky i členy policie. Mezi oběťmi byl například policejní velitel, někdejší zákonodárce a bývalý ministr. Ozbrojenci ale zastřelili také ženu a její tři děti, včetně jednoho novorzence.

V poslední době se jedná už o druhý bombový masakr v hlavním městě Somálska. Před dvěma týdny došlo k největšímu bombovém útoku v historii státu. Zemřelo při něm 358 lidí. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale policie podezírá právě skupinu al-Šabáb. 

reklama

reklama