Další vlna podvodných mailů! Tentokrát upozorňují na nedoručený balíček

Na internetu se šíří další vlna podvodných e-mailů, které mají za úkol zavirovat vám počítač. Tentokrát se tváří jako zprávy od dopravce, kterému se nepodařilo doručit vám balík. Dokonce má i na konci napsáno, že prošel antivirovou kontrolou.
28. 01. 2018 ZPRÁVY: ZAVIROVANÉ E-MAILY UPOZORŇUJÍ NA NEDORUČENÝ BALÍČEK
28. 01. 2018 ZPRÁVY: ZAVIROVANÉ E-MAILY UPOZORŇUJÍ NA NEDORUČENÝ BALÍČEK

reklama

E-maily nechodí jen zákazníkům přepravní společnosti DHL. V minulém týdnu přišel i jednomu z reportérů zpravodajství FTV Prima. Lámanou češtinou je v něm napsáno, že se kurýrovi nepodařilo vám doručit objednaný balíček a text odkazuje na otevření přílohy, která je k emailu přiložena. V ní mají být údajně informace o zásilce.

„Je to podvodný email z Gmailu, kterému se bohužel nemůžeme bránit, nemůžeme ho zastavit. Nicméně jsme informovali Google o této aktivitě a požádali jsme i je o pomoc,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima mluvčí DHL Kateřina Zrcková s tím, že celou věc řeší i jejich IT oddělení.

Email se tváří, jako kdyby byl doopravdy odeslaný od společnosti DHL. Pokud se ale podíváte na podrobnosti o odesílateli, zjistíte, že emailová adresa nemá s DHL společností nic společného. Odesílatel email dokonce dovedl k takové dokonalosti, že na jeho konci je napsáno, že prošel antivirovou kontrolou a je lidově řečeno čistý. Tak to ale samozřejmě není a vy byste měli okamžitě ten email smazat a hlavně neotevírat přílohu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!