Další vražda spáchaná migranty? Po smrti mladého muže na východě Německa zatkla policie dva Afghánce

Incident, který skončil smrtí 22letého Němce, se odehrál v sobotu v noci ve městě Köthen v Sasku-Anhaltsku. Policie v souvislosti s tím zadržela dva Afghánce. Okolnosti úmrtí mladého muže zatím nejsou zcela jasné, vyšetřování stále probíhá.
Policie z vraždy mladého Němce podezřívá dva Afghánce
Policie z vraždy mladého Němce podezřívá dva Afghánce
Die Welt

reklama

„Podezřelí jsou dva žadatelé o azyl z Afghánistánu ve věku 18 a 20 let,“ potvrdil dnes pro deník Bild prokurátor Olaf Braun. Bližší informace úřady zatím neposkytly s tím, že vyšetřování stále probíhá.

Podle informaci serveru Die Welt došlo k incidentu mezi sobotní 22. a 23. hodinou na dětském hřišti, kde mělo dojít k hádce mezi dvěma Afghánci a Němkou o tom, s kým je těhotná. Posléze měli na místo přijít dva Němci a vznikl konflikt, při kterém došlo ke zranění 22letého Němce. Ten byl následně převezen do nemocnice, kde svým zraněním podlehl. Přesnou příčinu smrti určí až dnešní pitva, jejíž výsledky by měly být známy okolo 15. hodiny. Die Welt píše, že muž zemřel na krvácení do mozku.

Jedenoho ze zatčených údajně vyšetřovala policie a měl být deportován

Server Spiegel Online pak s odkazem na své zdroje informuje, že jeden ze dvou zatčených Afgánců měl být už dříve ze země deportován. K tomu patrně nedošlo především proto, že byl údajně stíhán kvůli jinému napadení a krádeži . V takových případech totiž žalobce požaduje vyhoštění až po uzavření vyšetřování. Druhému obviněnému byl naopak přiznán status uprchlíka.

Úřady se v souvislosti s neštěstím obávají demonstrací podobných těm ze Saské kamenice. V sousedním Dessau-Rosslau se navíc koná sjezd místní organizace protimigrační Alternativy pro Německo. Shromáždění už podle Spiegelu oznámila i levicová uskupení. Do města už proto míří i policisté z Berlína, další jednotky policistů jsou v pohotovosti.

Tragická událost se stala jen nedlouho po smrti Němce v nedaleké Saské Kamenici, kterého měl podle policie ubodat Syřan. Vražda ve východoněmeckém městě spustila vlnu protestů a také debatu ohledně kriminality migrantů.

Na místo tragédie míří náš štáb. O všem vás budeme podrobně informovat. Sledujte naše facebookové stránky.

reklama

reklama